Facebook Google+ Twitter

Komorowski o szansach Buzka w wyścigu do fotela szefa PE

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-18 10:33

Bronisław Komorowski odnosząc się do szans Jerzego Buzka na stanowisko przewodniczącego Parlamentu Europejskiego powiedział, że liczy na pozytywne zakończenie sprawy.

Marszałek Sejmu - mimo iż przyznał, że nigdy nie można mieć pewności co do finału negocjacji - dodał, że do tej pory szły one w dobrym kierunku.

Bronisław Komorowski podkreślił, że upewniła go o tym ostatnia wizyta w Niemczech, gdzie rozmawiał z wieloma wpływowymi politykami. Jak dodał marszałek, duży wpływ na kandydaturę byłego premiera może mieć dzisiejsza rozmowa Donalda Tuska z szefem włoskiego rządu.

W Brukseli odbędą się jedne z ważniejszych rozmów w sprawie kandydata grupy chadeków na przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Konkurentami w tej rozgrywce są Jerzy Buzek i włoski deputowany Mario Mauro. To będzie główny temat rozmów premiera Donalda Tuska z szefem włoskiego rządu Silvio Berlusconim. Sprawa powróci też na spotkaniu Europejskiej Partii Ludowej.

Obecnie Jerzy Buzek ma większe poparcie aniżeli Mario Mauro. Nie jest więc wykluczone, że premier Berlusconi usłyszy dziś delikatne sugestie o wycofaniu kandydata w zamian za obietnicę dobrej posady dla Włocha w Europarlamencie, bądź Komisji Europejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.