Facebook Google+ Twitter

Komorowski: Powinny powrócić sankcje wobec Białorusi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-16 16:50

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski uważa, że należy skoordynować działania Parlamentu Polskiego i Europejskiego w sprawie sytuacji na Białorusi. Stąd propozycja uchwały Sejmu, którą marszałek chce przedstawić wszystkim klubom parlamentarnym.

Dokument ma wyrażać potrzebę powrotu do polityki sankcji wobec Białorusi w obliczu łamania w tym kraju praw człowieka i obywatela. Komorowski uważa, że kwestia Polaków na Białorusi jest sztandarowym problemem walki o demokrację w tym kraju.

Marszałek zaprosił też do Sejmu szefową nieuznawanego przez reżim Łukaszenki Związku Polaków na Białorusi - Andżelikę Borys. Jego zdaniem, pozwoli to posłom poznać punkt wiedzenia mniejszości polskiej na Białorusi.
Parlament Europejski w przyszłym tygodniu przyjmie rezolucję w sprawie Białorusi. Przewodniczący europarlamentu Jerzy Buzek jest w stałym kontakcie z szefową unijnej dyplomacji Catherine Ashton.

Jerzy Buzek ma nadzieję, że zaplanowana na przyszły tydzień misja europarlamentu na Białoruś z udziałem eurodeputowanego PO Jacka Protasiewicza pokaże, jak w praktyce wygląda tam życie mniejszości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.