Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

106597 miejsce

Komorowski pozwał Sasina. Nie żartował na temat śmierci Kaczyńskiego?

Według Jacka Sasina, prezydent Bronisław Komorowski miał powiedzieć do Radosława Sikorskiego na bankiecie zorganizowanym niedługo po katastrofie smoleńskiej: "Lecha nie ma, ale został nam jeszcze ten drugi". "Nie martw się, Bronek, mamy jeszcze jedną tutkę" - odpowiedział rzekomo szef MSZ.

Sonda

Czy Bronisław Komorowski żartował na temat katastrofy smoleńskiej?

 / Fot. Anna Jankuniec/W24Jesienią 2011 roku, Jacek Sasin, bliski współpracownik Lecha Kaczyńskiego podzielił się swoimi refleksjami z "Naszym Dziennikiem". Według Sasina rozbawieni politycy PO popijający alkohol na jednym z bankietów, niestosownie wypowiadali się na temat tragicznie zmarłego prezydenta: "Lecha nie ma, ale został nam jeszcze ten drugi" - miał powiedzieć były marszałek Sejmu. "Nie martw się, Bronek, mamy jeszcze jedną tutkę" - uspakajał go Sikorski, czytamy na niezależnej.pl.

W związku z tą sprawą prezydent Komorowski postanowił pozwać Sasina o ochronę dóbr osobistych. Poseł PiS miałby przeprosić Komorowskiego na łamach "Naszego Dziennika". Na razie proces odroczono do 20 lipca, ponieważ strony rozmawiają o możliwej ugodzie.

Jacek Sasin jest zaskoczony tym pozwem. "Czymś normalnym jest natomiast polemika między politykami" - powiedział i przypomniał, że "prezydent Komorowski nie zwrócił się do Naszego Dziennika z prośbą o polemikę czy sprostowanie". Stwierdził również, ze tej opowieści nie wziął sobie z sufitu, dlatego postanowił ją ujawnić.

Z kolei Radosław Sikorski całkowicie zaprzeczył doniesieniom Sasina: "Kategorycznie zaprzeczam, aby taka rozmowa, zarówno w treści jak i w formie, miała miejsce" - napisał na Twitterze.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (93):

Sortuj komentarze:

lenin
  • lenin
  • 05.03.2012 22:32

zdraek musi odrabiać straty w oczernianiu Powstania Warszawskiego,bo stalinowcy już PO woli wymierają i ktoś musi przejąc pałeczkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrzej
  • jędrzej
  • 05.03.2012 18:44

to prawda za fotygi polska skarłowaciała i latami radek sikorski musiał odrabiać straty...ale tak jest gdy bierze sie pierwszego lepszego pod ręką...a z prezydentem komorowskim to juz nie dyskusja ale pomówienie...jaka tam normalna polemika chyba sie w głowie sasinowi przewróciło..

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 05.03.2012 16:54

prezydent komorowski to jest ten PIERWSZY Polak któremu wszyscy Polacy maja sie kłaniać a nie bełkotać od rzeczy i robić z siebie idiote.. bo to jest prezydent wszystkich polaków,przez naród wybrany ...a Sikorski walczy o sławe polski i jej wielkość!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof
  • Krzysztof
  • 05.03.2012 05:03

Najbardziej mnie śmieszy jak jakiś doopek - wielbiciel obecnego nierządu, zamieszcza durny komentarz z błędami ortograficznymi, pokrzykuje, że pisowcy to oszołomy, nazywa ich pisuarami. Taki typowy przedstawiciel ciemnej masy, z marginesu, z gawiedzi obraża ludzi kulturalnych, myslących i wyksztalconych. I wydaje mu się, że komus dołozył, a tylko robi z siebie idiotę.
Mali, głupi ludzikowie, ruszcie swoje mózgownice i zacznijcie mysleć, póki nie jest za późno!
W Rosji znów wygrał Putin, bo głupich tam więcej, tak jak na nieszczęscie w Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tymek
  • Tymek
  • 05.03.2012 04:52

Sikorski łże wciąż. A ponieważ bredził o dożynaniu watach, a Komoruski śmiał się nad trumnami, i bredził o slepym snajperze i że może prezydent gdzies poleci i wszystko się zmieni, więc taka rozmowa międzi nimi NA PEWNO miała miejsce. Wniosek z tych wszystkich ich paplań, gdy nie potrafią utrzymać jęzorów za zębami, że dobrze wiedzą, a może i wiedzieli wczesniej, co wydarzy się w Smoleńsku.
Tylko ślepi i ćwierćinteligentni mogą wierzyć takim politykom. No i gawiedź, której się to podoba i bije im brawa.
Tak obrzydliwych polityków nie było w historii Polski. Nawet ci z komuny dbali o swój wizerunek, ci się w ogóle nie kryja, a ludziom się to podoba! Upadek polskiego społeczeństwa. Na szczęscie nie całego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Jan Olaboga
  • Jan Olaboga
  • 04.03.2012 22:38

Wierzę Sasinowi, nie ma co bronić dobrego imienia , bo takowego sią nie ma. Nic na niego nie mówię bo jest prezydentem mojego kraju, ale w bulu czekam kiedy mu się kadencja skończy. A Sikorski?- nie ma co sobie strzępić języka na tego podlizucha. Ilu ludziom musiał taki sk... zaszkodzić podlizując się po kolei począwszy od Pani w pierwszej klasie a skończywszy na kolejnych rządzących.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Niunia
  • Niunia
  • 04.03.2012 22:34

Jeśli nawet Prezydent tak mówił - TO MIAŁ RACJĘ!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
edwin
  • edwin
  • 04.03.2012 20:47

Lofas i gorol to ten sam świr.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jakub Olaska
  • Jakub Olaska
  • 04.03.2012 18:43

Jak komur może tak się zarzekać swoich słów. Przecież to wszyscy wiedzą że to jest w jego stylu.
Natomiast jeżeli chodzi o sikora to najlepszy przydomek dostał od Rosjan.On zawsze się wszystkiego zapiera.
Taki ma już styl-- wszystkiego się zapierać.Mało tego na dodatek aby było bardziej wiarygodne to pozywa się przeciwnika przed sąd. To dopiero trzeba mieć tupet.Takie standardy obowiązują w po.

Komentarz został ukrytyrozwiń
BASIOR
  • BASIOR
  • 04.03.2012 18:03

"a może prezydent gdzieś poleci i wszystko się zmieni" "dorznąc watahe" "