Facebook Google+ Twitter

Komorowski proponuje kompromis w sprawie komisji z udziałem Macierewicza

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-18 19:13

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski przedstawił politykom PiS-u kompromis w sprawie kandydatury Antoniego Macierewicza do komisji w sprawie porwania i zabicia Krzysztofa Olewnika. Marszałek Komorowski powiedział w, że udział Macierewicza w komisji jest wykluczony, ponieważ polityk PiS-u nie posiada certyfikatu dostępu do informacji ściśle tajnych.

Bronisław Komorowski nie chciał jednak zdradzić szczegółów kompromisowej propozycji. Dodał, że czeka do jutra na odpowiedź.

Bronisław Komorowski tłumaczył, że według pisma, które otrzymał z SKW w lipcu ubiegłego roku Macierewiczowi odebrano certyfikat, który uprawniał go do zapoznawania się z informacjami objętymi klauzulą tajności. Marszałek podkreślił, że jeżeli PiS będzie upierał się przy kandydaturze Antoniego Macierewicza, może dojść do sytuacji, w której partia ta nie będzie mieć swoich przedstawicieli w komisji.

Prawo i Sprawiedliwość ma prawo do dwóch kandydatów. Jeżeli PiS nie zrezygnuje z kandydatury Macierewicza, Platforma Obywatelska będzie musiała zmienić uchwałę i wówczas PiS utraci możliwość powołania swoich przedstawicieli do komisji - zaznaczył marszałek.

Jutro do godziny 10.00 kluby parlamentarne mogą zgłaszać zastrzeżenia do kandydatur na członków komisji. Marszałek Komorowski liczy, że do tego czasu otrzyma odpowiedź PiS-u na propozycję, którą przedstawił.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.