Facebook Google+ Twitter

Komorowski: reformy tak, ale nie takie, przez które można stracić poparcie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-08-19 07:28

"W polskim doświadczeniu reformatorzy zyskiwali w perspektywie długofalowej - mamy przykłady Mazowieckiego, Balcerowicza, Buzka. Natomiast trzeba szukać takich rozwiązań, które w średnim albo krótkim terminie nie przyniosą tąpnięcia poparcia wyborczego" - tłumaczy dziennikarzom "Rzeczpospolitej" Bronisław Komorowski.

W wywiadzie dla "Rz" Komorowski odpowiada na pytania dotyczące m.in. sprawy krzyża, katastrofy smoleńskiej, stosunku do PiS i Kaczyńskiego oraz reform.

O działaniach Kaczyńskiego i opozycji:
- Nie przejmuję się tym specjalnie. Powtarzam: kładę to na karb rozgoryczenia po klęsce wyborczej oraz bólu po stracie brata. Nie chciałbym używać ostrzejszych słów, bo prezydentowi niekoniecznie jest z nimi do twarzy.

O katastrofie smoleńskiej:
- To sprawa prokuratury. Stało się nieszczęście, z którego trzeba wyciągnąć wnioski i stworzyć mechanizmy oraz lepszy obyczaj wymuszający powściągliwość władzy wobec pokus, które stoją przed wszystkimi.

Czytaj dalej na stronie rp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Piękna jest ta szczerość polityków. "Nie zrobimy nic na serio bo nas wywalicie". I ludzie głosują na takich którzy nic nie robią tylko się kłócą i zajmują sprawami PR'owskimi, zamiast być za konkretnymi reformami. Smutno i przykro mi z powodu WIĘKSZOŚCI ludzi w Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.