Facebook Google+ Twitter

Komorowski sprzedaje wille, w których urzędowali bracia Kaczyńscy

Prezydent Rzeczypospolitej dysponuje sześcioma rezydencjami. Bronisław Komorowski zdecydował, że część trzeba sprzedać. Prezydent chce pozbyć się willi w w Lucieniu, w której Lech Kaczyński urządzał spotkania z intelektualistami, i ośrodka w Klarysewie, w którym prezes PiS pisał program partii. "To nie ma żadnego związku z niechęcią do PiS-u" - zapewnia Kancelaria.

Sonda

Czy prezydent powinien sprzedawać te wille?

Belweder w Warszawie / Fot. Marek & Ewa Wojciechowscy, licencja GNU Wolnej DokumentacjiPrezydent Rzeczypospolitej dysponuje łącznie ośmioma rezydencjami: Pałacem Prezydenckim, Belwederem, zamkiem w Wiśle, dworkiem w Ciechocinku, ośrodkiem w Rudzie Tarnowskiej, rezydencją na Helu oraz willami w Lucieniu i podwarszawskim Klarysewie.

To właśnie tych dwóch ostatnich rezydencji chce pozbyć się Bronisław Komorowski. Jak tłumaczy dyrektorka biura prasowego Kancelarii Prezydenta Joanna Trzaska-Wieczorek "Gazecie", ośrodek w Lucieniu jest rzadko używany, a willa w Klarysewie praktycznie wcale. "Nie ma powodów, żeby je utrzymywać. Przekazując je skarbowi państwa, zaoszczędzimy rocznie 1,2 mln zł" - wyjaśnia.

Ilu skazańców ułaskawił Bronisław Komorowski?

Z ośrodka w Lucieniu często korzystał prezydent Lech Kaczyński, którzy urządzał tam spotkania z intelektualistami. "Prezydent Kaczyński robił tam swoje seminaria, które były zresztą całkiem ciekawe" - mówi Ryszard Kalisz "Gazecie". W willi w podwarszawskim Klarysewie prezes PiS
w 2008 roku pisał nowy program partii. Kancelaria zapewnia, że sprzedaż tych dwóch nieruchomości w żaden sposób nie wiąże się z niechęcią do PiS-u.

Pozbywaniu się rezydencji sprzeciwia się poseł Joachim Brudziński z PiS-u. "Dużo większą korzyścią dla budżetu państwa czy prestiżu urzędu prezydenta byłoby, gdyby tradycja spotkań lucieńskich była kontynuowana, a środowiska naukowe miały wsparcie u prezydenta" - wyjaśnia swoje stanowisko.

Złe słowa ludzie pamiętają przy głosowaniu

W 2005 roku Lech Kaczyński krytykował Aleksandra Kwaśniewskiego za "bizantyjski styl sprawowania urzędu" i obiecywał, że ograniczy liczbę placówek. "Obietnice pozbycia się nieruchomości to była tylko polityka. Kaczyński szybko polubił rezydencję w Juracie i wyjeżdżał tam często z bratem już w piątek na cały weekend" - twierdzi Ryszard Kalisz.

Źrodło: Gazeta Wyborcza

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (74):

Sortuj komentarze:

Tomasz Borzymowski
 • Tomasz Borzymowski
 • 18.04.2011 18:31

elza 14.04.2011 21:05
Droga elza-o
Nie wiem nie weryfikowałem pochodzenia pochodzenia pana" Kaczyńskiego "
wiem tyle że mamy obecnie innego prezydenta na szczęście ale wiem jedno że naród, Polacy i ja wybraliśmy Pana B.Komorowskiego . na przedstawiciela narodu i mnie to cieszy :)
Dla mnie nie ma większego znaczenia czy on żyd .cygan czy komunista czy z kresów itd ważne by godnie reprezentował Polskę na świecie
Pozdrawiam elza-o

Komentarz został ukrytyrozwiń
gosia k
 • gosia k
 • 16.04.2011 13:44

po co te rezydencje pod Warszawa?? przecież to przesada, w Rudzie Tarnawskiej jest piękna rezydencja w lesie wybudował ją Jaroszewicz jak i obwodnicę w Wildze żeby bez problemu tam dojechać, to piękna rezydencja 60 km od Wa-wy, popieram Pana Prezydenta że chce sprzedać te które są zbędne, Pan Wałęsa bardzo często korzystał z Rudy i nie sprawiało mu problemu to że trzeba podjechać kilka km dalej!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bebedykt
 • Bebedykt
 • 15.04.2011 09:59

Ja uważam że sześć ośrodków na taki kraj"zamożny"jak Polska to jest lekką przesadą.Można z tych dwóch zrobić ośrodki wypoczynkowe i będzie państwo miało zysk,ale ja się boje togo jak to często unas bywa,zeby z tego nie zrobiono jakiegoś kuku

Komentarz został ukrytyrozwiń
looj
 • looj
 • 14.04.2011 23:34

sprzedam kilo kielbasy...juz mi niepotrzebna

Komentarz został ukrytyrozwiń
Nie Ważne
 • Nie Ważne
 • 14.04.2011 23:00

Broniław Komorowski? Cóż to chyba jakiś amatorski portal informacyjny

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kamil Jasek
 • Kamil Jasek
 • 14.04.2011 22:36

A i bardziej wszystko w praktyce róbcie, a teoria w kosmos :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
MICHAŁ
 • MICHAŁ
 • 14.04.2011 22:34

NAJGORSZE JEST TO, ŻE SKARB PĄŃSTWA SPRZEDAJE TE DOBRA NARODOWEJ KULTURY JAKIMI SĄ PAŁACE,ZAMKI,DWORKI, OBCOKRAJOWCOM, SZCZEGÓLNIE Z IZRAELA ! CZY NIE MA INNYCH SPOSOBÓW NA UTRZYMANIE ICH W POLSKICH RĘKACH ? ZROBIĆ TAM HOTELE,OŚRODKI WCZASOWE,SANATORIA, HOSPICJA ITP.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kamil Jasek
 • Kamil Jasek
 • 14.04.2011 22:11

Jeszcze zróbcie niedzielę wolną ustawowo i będę jak biały człowiek, to ja mam decydować czy chcę pracować w niedzielę bo wierzę i chciałbym mieć wolną niedzielę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kamil Jasek
 • Kamil Jasek
 • 14.04.2011 22:05

Popieram ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 14.04.2011 21:16

Maja Kokoszka jest blisko spokrewniona z Jaro Kaczorkiem!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.