Facebook Google+ Twitter

Komorowski stosuje metody komunistów? Tak twierdzi Ziemkiewicz

Rafał Ziemkiewicz skrytykował pomysł prezydenta Komorowskiego, aby 11 listopada zorganizować wspólne obchody Święta Niepodległości bez podziałów politycznych.

 / Fot. PAP/Maciej KulczyńskiZiemkiewiczowi nie podoba się ten pomysł, ponieważ nie wierzy w dobre intencje prezydenta. Według znanego pisarza i publicysty, Komorowski w ten sposób chce osłabić "Marsz Niepodległości". "Nie pomogła Gazeta Wyborcza, nie udało się zebrać chętnych do wygwizdywania marszu, nie udało się tego załatwić pałkami bandziorów z Niemiec. Teraz próbuje się takiej metody, by marszowi zaszkodzić" - mówi Ziemkiewicz dla portalu wpolityce.pl.

Publicysta "Uważam Rze" powiedział, że Komorowski próbuje destabilizować manifestacje patriotów tak jak czynili to kiedyś komuniści. "Przypomina mi to sytuację z czasów komuny, gdy władza nie mogła sobie poradzić z układaniem krzyża przez Polaków na ówczesnym Placu Zwycięstwa. Wymyślono więc, że plac trzeba zamknąć i wyremontować" - powiedział Ziemkiewicz.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Zdecydowanie wolałem jak Ziemkiewicz pisał S-F.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W kulturze polskiej, na miano dobrego, mądrego, uczciwego ("ponieważ ja jestem uczciwy, więc oni....." - Ziobro), patrioty trzeba sobie zasłużyć i określenia te nadają inni ludzie, żeby byle cwaniak nie używał ich dla własnych, egoistycznych celów. Mamy teraz sytuację, że pompowani patrioci używają krzyża w charakterze kilofa, żeby zawłaszczyć sobie miejsce przed Pałacem Prezydenckim pod pomnik pompowanego bohatera. Gdzie jest, w takim razie, miejsce dla wszystkich, którzy polegli w wypadkach samochodowych?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Bierzcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie,że jestem cichy i pokorny sercem"

Tak panie koźmiński-warto o tym pamiętać, jeśli chce się wypowiadać o symbolu męczeństwa.

Krzyż niech niesie każdy wierzący,na swoich ramionach i w swoim sercu.

Krzyż splugawiony,zbezczeszczony,przez rozhisteryzowane,pełne nienawiści do innego człowieka,wulgarne tłumy,-tak zwanych obrońców krzyża,-nie jest miły Bogu.-Wszak Jezus nie nauczał nienawiści-warto o tym pamiętać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Komorowski, Polskie Święto Niepodległości to nie pana "bajka".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Komuś nie w smak-próba pogodzenia Polaków.-Panie Ziemkiewicz-Polaków nie da się już bardziej podzielić,-teraz można już tylko próbować nas pogodzić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ziemkiewicz radykał skrajnej prawicy zawsze słynął z aroganckiego wręcz chamskiego języka teraz też nie zawiódł . Komuniści destabilizowali marsze wolnościowe a nie " patriotów ".
Pora już przestać dzielić Polaków panie Ziemkiewicz .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.