Facebook Google+ Twitter

Komorowski: Tusk podjął dobrą decyzję

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-09 08:50

Marszałek Sejmu pozytywnie ocenił decyzję premiera o niezdymisjonowaniu ministra skarbu. Zdaniem Bronisława Komorowskiego, pozostawienie na stanowisku Aleksandra Grada zwiększa szansę na rozwiązanie problemów polskich stoczniowców.

Marszałek Sejmu powiedział w "Sygnałach Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że decyzja Donalda Tuska jest kredytem zaufania wobec ministra skarbu. Zdaniem polityka PO, szef rządu wysłał opinii publicznej sygnał, że ludzie kompetentni powinni mieć poczucie bezpieczeństwa w pełnieniu swojej misji.

Bronisław Komorowski zwrócił uwagę, że kondycja polskich stoczni jest wynikiem zaniedbań ostatnich kilkunastu lat. W ocenie marszałka Sejmu, błędem poprzednich rządów było traktowanie zakładów jak symbol narodowy, a nie jak przedsiębiorstwo.

Bronisław Komorowski uważa również, że wczorajsze zatrzymanie prezesa ZUS nie wpłynie na działanie tej instytucji. Marszałek Sejmu dodał, że wypłaty świadczeń będą przebiegać bez zakłóceń. Bronisław Komorowski nie zgodził się sugestiami, że zatrzymanie prezesa ZUS miało przykryć dyskusję o deficycie budżetowym i niezdymisjonowaniu ministra skarbu państwa.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wczoraj zatrzymała pod zarzutem korupcji prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Sylwestra R. i cztery inne osoby, w tym trzy z ZUS. Jest wśród nich dyrektor szczecińskiego oddziału tej instytucji.

Jak dowiedziała się nieoficjalnie Informacyjna Agencja Radiowa, p.o. prezesa ZUS najprawdopodobniej zostanie Elżbieta Łopacińska, która jest obecnie członkiem zarządu Zakładu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.