Facebook Google+ Twitter

Komorowski: Tusk wybierze nowy rząd. Pierwsze posiedzenie 8 listopada

Dopiero 8 listopada odbędzie się pierwsze posiedzenie nowo wybranego Sejmu. Taką decyzję podjął prezydent Bronisław Komorowski. Jest ona jednak w pełni zgodna z życzeniami Donalda Tuska.

Bronisław Komorowski / Fot. Leszek Szymański/PAPKomorowski poinformował również, że obecnemu premierowi powierzy zadanie tworzenia nowego rządu - podaje RMF24.pl

"I wtedy jest taki moment szczególny, w którym z jednej strony prezydent obdarza misją pełnienia obowiązków dotychczasowego premiera i dotychczasową Radę Ministrów po to, aby nie było żadnej przerwy w funkcjonowaniu władzy wykonawczej w państwie polskim, i jednocześnie powierza misję tworzenia rządu konkretnej osobie." - mówił na konferencji prasowej Bronisław Komorowski.

8 listopada jest to ostateczna data, na którą zezwala konstytucja RP, żeby odbyło się pierwsze posiedzenie nowego Sejmu. Prezydent zapewnił, że Donald Tusk złoży wtedy dymisję, którą on przyjmie. A zaraz potem Tusk będzie miał możliwość wyboru nowego rządu. Termin jego powstania powinien zakończyć się nie później niż 22 listopada.

Komorowski przyznał również, że otrzymał od liderów PO i PSL wolę podtrzymania dotychczasowej koalicji większościowej w Sejmie.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.