Facebook Google+ Twitter

Komorowski: Ustalenia szczytu UE to sukces Polski

Ustalenia szczytu UE to sukces Polski. Tak sytuację ocenia Prezydent Bronisław Komorowski. Zwraca on uwagę na fakt, że batalia jeszcze trwa i apeluje o zjednoczenie wszystkich sił politycznych.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/83/20070907_sejm_rp_100B5101.jpg / Fot. Piotr VaGla WaglowskiWedług Prezydenta Komorowskiego dzięki umiejętnemu budowaniu pozytywnych relacji m.in. z Niemcami i Francją, ale również dzięki budowie wspólnego frontu krajów dopiero doganiających stawkę najbogatszych członków UE udało się wynegocjować wyższe środki niż poprzednio.

Według niego możemy spodziewać się, że Polska już niedługo stanie się krajem zamożniejszym, będzie źródłem satysfakcji i radości dla wszystkich, ale także źródłem nadziei.

Komorowski zaapelował również do wszystkich sił politycznych w Polsce mówiąc, że ma nadzieję, iż w ramach debaty i głosowania w Parlamencie Europejskim wszystkie polskie siły polityczne będą solidarnie broniły polskiego sukcesu, którym jest obecny kształt budżetu europejskiego.

Osiągnięte ustępstwo w sprawie nowego budżetu UE na lata 2014-2020 przewiduje, cytując za Wp.pl, że w tym czasie zobowiązania Unii sięgną w sumie 960 mld euro, a rzeczywiste płatności - 908 mld euro. Po raz pierwszy budżet wieloletni jest mniejszy od poprzedniego, w sumie o 38 mld euro.

Polsce przypadnie aż 105,8 mld euro. Jest to kwota wyższa o 4 mld euro niż w ubiegłym budżecie. Tym samym nasz kraj otrzymał największe profity w całej Unii.

Otrzymamy między innymi na politykę spójności 72,9 mld euro, a na politykę rolną 28,5 mld euro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

Mam watpliwa nadzieje ze sie myle, przeciez to jest wygrana "proszacego o pomoc"
Znowu sukces, Gierek niechcacym wieje wiatrem i powracaja mysli oraz wielu innych gosci nalezy sie spodziewac na "ziemiach obiecanych"...innym.
Jezeli nastepuje zwiekszenie budzetu na "spojnosc" powinno byc takze jasne ze wylacznie dla regionow UE w obrebie (bez znaczenia na przynaleznosc etniczna albo narodowa) gdzie bezrobocie wsrod mlodej generacji (tez czasami watpliwosci zwiazane z limitami wieku) uroslo powyzej kontrolowanej, procentowej (gumowe zasady, chyba 25% do 30 roku) i dopuszczalnej normy (to jedno z najgorszych okreslen w stosunku do czlowieka).
Czyli polityka porazki, albo mam problem z matematyka prostego ekonomicznego rachunku.
Nie pierwszszy raz wspominam o patriotyzmie lecz nie tak prosze interpretowac moje mysli, moi tzw. reprezentanci (bez wzgledu na rodzaje kwiatkow w ogrodku Ojczyzny).
Jak trzeba, Nas nie trzeba powolywac do wojska, z pewnoscia moge mowic za siebie.
Na bacznosc nieodpowiedzialnych !!!
"Niech sie dzieje wola nieba,
z nia sie zawsze zgadzac trzeba..."

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Kapitan Bomba. Pisz na temat albo milcz. Ja się wielokrotnie wypowiedziałem. Próbujesz mnie obrażać i temat wpuścić w ślepą uliczkę. Autor zasługuje na dogłębna analizę jego tekstu. Zreszta napisał krotko i konkretnie. Ja ze swej strony dopisałem to co uważam za ważne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sam nie piszesz prawdy i na temat panie Polak .
Napisz o Prezydencie a nie o politykach różnej maści .

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Kapitan Bomba. Kiedy piszesz prawdę a kiedy robisz se jaja ?
Może byś tak pisał normalnie i na temat. Co?
Taki jest tytuł artykułu Marka Rudnicki - Bachorski.
"Komorowski: Ustalenia szczytu UE to sukces Polski "
To nie rób sobie jaj i pisz jak na normalnego przystało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elu spoko ,11 pisiaków to nie cały świat .Niech se kciukują bidaki ! Tyle im zostało .

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ A Lech Polak to kto > jeden w dwu osobach >Bogu świeczkę diabłu ogarek ?
Kiedy piszesz prawdę a kiedy robisz se jaja ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jaki to niby sukces? Polacy są ;bezdomni, szukają pożywienia na śmietnikach a w tym czasie rządzący chełpią się jakimiś wyimaginowanymi sukcesami. Jakimi? Dla kogo? Dla tej garstki;złodziei, hochsztaplerów i tych będących obecnie przy władzy?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Grzegorz Wink. Tylko idiota albo wróg Polaków z Panem się nie zgodzi.
Te Pana stwierdzenie jest prawdą , którą należy ciągle powtarzać. Obecnie jest zakłamywanie prawdy przez rządzących w Polsce.
- "Nasz przemysł został zlikwidowany nie przez Unię tylko przez Balcerowicza, Lewandowskiego i innych będących na usługach zachodnich koncernów i MFW. Zrobienie z nas nędzarzy co podejmą się każdej pracy by nie umrzeć z głodu było "planem dla Polski"." -
Trąbią o wielkim sukcesie z "darowizną" od UE !!!!!
Może by tak policzyć ile UE zyskała likwidując nasz przemysł, nasze rolnictwo(PGR), nasze cukrownie, nasze fabryki, nasze huty, nasze zakłady metalurgiczne, nasz przemysł: samochodowy, ciągników , kombajnów i całej infrastruktury,,.
Ile UE zyskała dostając bardzo dobrze wykształconego Polaka, za polskie pieniądze a pracującego poza swoim krajem Polską. Polak pracuje nie na dobrobyt Polski ale innych narodów, kto re są w UE. Polak pracuje na najgorszych stanowiskach pracy, na najniższych stawkach. Dlaczego o tym rządzący, pan Prezydent nie mówią? Co tego nie wiedzą?
My Polacy nie bierzemy z UE a znacznie do Unii Europejskiej dopłacamy! Widzę. Nawet taki jak ja laik to wie.
Jaki to niby sukces? Polacy są ;bezdomni, szukają pożywienia na śmietnikach a w tym czasie rządzący chełpiło się jakimiś wyimaginowanymi sukcesami. Jakimi? Dla kogo? Dla tej garstki;złodziei, hochsztaplerów i tych będących obecnie przy władzy?!
Panie Prezydencie Bronisławie Komorowski, panie marszałku senatu Bogdanie Borusewicz, pani marszałek sejmu Ewa Kopacz, panie premierze Donaldzie Tusk wyjdźcie ze swych luksusowych limuzyn. Przejdźcie się na swoich nogach po wsiach , miasteczkach, miastach. Zalecam Wam wsie po PGRowskie, miasteczka kiedyś tętniące pracą, życiem.
Ruszcie te swoje tyłeczki i zobaczcie jak ta Wasza Polska wygląda. Taką Polkę wy "wywalczyliście". A taki oszołom jak były senator Zbigniew Romaszewski miał czelność od tej Polski wziąć 220 tysięcy odszkodowania. Za co i do kogo? Od nas biedaków! Albo taki Adam Słomka z KPN walczącego od tej jego i mojej Polski 180 tysięcy złotych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Elżbieta Szychlińska. Piszesz - "PiS ma 15 europosłów [ razem z SP ] . "- również piszesz - "Jeśli nie chcą rozwoju Polski niech wetują .Tylko czy tak postępuje " patriota " ?" -
To co wyprawia środowisko związane bezpośrednio z Jarosławem Kaczyńskim albo Zbigniewem Ziobro, Jackiem Kurskim to jest szkodzenie nam Polsce. Tak robią zaciekli wrogowie nas Polaków. Wynajdując najprzeróżniejsze powody uzasadniając cynicznie te niecne czyny. Jak to nazwać dziecinadą?Nie założę czapki na głowę. Zrobię mamie na złość. Tylko że ci europosłowie są doskonale wynagradzani a Polsce robią źle. Tak nie robią polscy patrioci. To są zaciekli wrogowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Prezydencie ,pan spokojny będzie. Kasę dostaniemy pisowi łyso będzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.