Facebook Google+ Twitter

Komorowski: weto Prezydenta, to weto w złej sprawie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-02-20 14:01

Brak widoków na rozwiązanie sporu odnoście tego, czy rozdzielić stanowisko prokuratora generalnego od ministra sprawiedliwości. Rząd mówi ustawie "tak" , prezydent ciągle na "nie" i zdania nie zmieni.

Trzeba rozdzielić stanowisko ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, gdyż sama przeszłość pokazuje, jak źle ta instytucja funkcjonowała - powiedział wczoraj marszałek Sejmu w programie TVN24.

Jednocześnie zapewnia, że jeśli prezydent ustawę zawetuje, to ów weto w 100 proc. zostanie przez posłów odrzucone.
Wszystko wskazuje na to, że tak właśnie się stanie. Lech Kaczyński nie ma zamiaru zmienić swojego stanowiska, rząd także. Zatem działanie prezydenta będzie bezcelowe, świadom tego dalej zapowiada zgłoszenie weta do ustawy. Głowa państwa jest zdania, że rozdzielenie tych dwóch funkcji spowoduje powstanie kolejnego organu pozbawionego kontroli rządowej.

Chlebowski zwraca uwagę, że jest to jedyny sensowny pomysł pozwalający na "odpolitycznienie" prokuratury.

Jak zapowiedział Ćwiąkalski, zakończy swoją działalność w rządzie, jeśli do stycznia 2009 r. nie dojdzie do rozdzielenia funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Powiedział, że nie będzie wtedy widział sensu kontynuowania swoje misji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

A co do pana Komorowskiego to brakuje mi słów..niech najpierw spłaci zapomogi jakie brał z Sejmu w poprzedniej kadencji. Obłuda i spryt to dwa najważniejsze składniki inteligencji głupców..panie marszałku

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecież to oddzielenie stworzy nową.kolejną korporację ..tym razem prokuratorów...Niech lepiej Cwiakalski otworzy mlodym ludziom drogę do zawodu prawnika...ale pewnie tego nie zrobi...bo sam uważa że tytuł mecenasa jest chyba dziedziczny..Dedykuję mu maksymę - uczciwy człowiek nigdy się nie bogaci..Pozdrawiam..panie Ćwiąkalski

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.02.2008 09:50

Zgadzam się, i tak źle i tak niedobrze. ALe może być śmiesznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Faktach TVN słusznie dziś zauważono, że to PiS od pewnego czasu protestuje przeciwko upolitycznieniu prokuratury. Teraz zaś nie tylko "ich" prezydent, ale i sami posłowie krytykują pomysł, który pozwala prokuraturę odpolitycznić.

Gdyby zaś Ćwiąkalski zrezygnował z tego pomysłu, zapewne zaczęłyby się drwiny ze strony PiS, że to rozdzielenie jest konieczne i że "Platforma nie wywiązuje się z obietnic wyborczych". A więc i tak źle, i tak niedobrze. Dlatego rząd nie powinien przejmować się opiniami opozycji w tej sprawie, tylko robić swoje - to znaczy przeprowadzić ustawę. Zwłaszcza że może liczyć na poparcie LiD w parlamencie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.