Facebook Google+ Twitter

Komorowski źle zrozumiał Konstytucję

Równy dostęp do świadczeń zdrowotnych, a nie leczenie za darmo, za pieniądze publiczne gwarantuje konstytucja Rzeczpospolitej - zwracają uwagę kandydatowi na prezydenta pracownicy naukowi z Akademii Leona Koźmińskiego.

Marszałek Komorowski pokazuje konstytucję / Fot. youtubeRówny dostęp do świadczeń zdrowotnych, a nie leczenie za darmo, za pieniądze publiczne" gwarantuje konstytucja Rzeczpospolitej - zwracają uwagę kandydatowi na prezydenta pracownicy naukowi z Akademii Leona Koźmińskiego.

Specjalistów od służby zdrowia zaskoczyła konstatacja Komorowskiego. - Marszałek nieprawidłowo zinterpretował konstytucję - twierdzą. W środowej debacie telewizyjnej polityk powołał się na art. 68 ustawy zasadniczej, który według niego "(...) mówi w sposób wyraźny i jednoznaczny, że Polakowi należy się leczenie za darmo, za pieniądze publiczne. I tego pan nie zmieni, a ja tego zmienić nie chcę na pewno".

Zdaniem prof. Jacka Ruszkowskiego z Akademii Leona Koźmińskiego z "art. 68 konstytucji nie wynika, że obywatelowi należy się leczenie za darmo. Przyznaje mu ona prawo do ochrony zdrowia i równy dostęp do świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych. A to poważna różnica".

Debata Jarosława Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego pokazana w TVP 1, TVP Info, TVP Polonia, TVN 24 i Polsat News skupiła w środę przed telewizorami 5,7 mln widzów.

Źródło: Rzeczpospolita

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Nie dość, że dodany chronologicznie wstecz to jeszcze w dziale polityka, a nie wydarzenia - wybory.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Arturze, proponuję poczytać, popatrzeć a nade wszystko popytać. Pomaga, proszę wierzyć. A tak nawiasem pisząc gdzie i kiedy padły słowa o darmowej (za publiczne pieniadze) służbie zdrowia. Pewnie mam jakieś braki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Informacja dostarczona dziś, a widnieje między wiadomościami z 30 czerwca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.