Facebook Google+ Twitter

Komorowski: Zmiany wieku emerytalnego są niezbędne

Bronisław Komorowski zaapelował o jak najszybsze podwyższenie wieku emerytalnego. Takie zmiany według prezydenta są potrzebne i niezbędne.

 / Fot. PAP/Jacek TurczykPodczas zorganizowanej w Pałacu Prezydenckim debaty poświęconej kwestii emerytur głos zabrał prezydent Bronisław Komorowski, czytamy na slowa. Zaapelował on o jak najszybsze podwyższenie wieku emerytalnego. Zmiany są niezbędne, zwłaszcza w odniesieniu do kobiet. Jednak należy tu znaleźć rozwiązania satysfakcjonujące obie strony.

"To nieuchronnie nadciągająca konieczność, tyle, że spór może i powinien zresztą dotyczyć, jaką metodą, jak szybko, jakie konkretnie rozwiązania (wprowadzić)" - oświadczył Komorowski. "Jako ludzie żyjemy coraz dłużej rodzi się coraz mniej dzieci, będzie coraz mniej osób pracujących na emerytury starszego pokolenia" - zauważył.

Prezydent wyraził ubolewanie, że największe obawy oraz zastrzeżenia wnoszą te osoby, których reforma nie obejmie. Jednocześnie podkreślił, że projekt nie został jeszcze ani wypracowany ani nawet przedyskutowany, a obecnie temat ten jest mocno nagłaśniany za pomocą debaty ulicznej i demonstracji.

Komorowski wyraził również ubolewanie, że nie dość, że pojawiły się protesty w sprawie projektu, który jeszcze nie istnieje, to protestują najczęściej ludzie starsi, których reforma ta nie obejmie. Dodał również, że wśród protestujących najmniej jest osób młodych, których ten projekt będzie dotyczył.

W debacie oprócz prezydenta wzięła udział Anna Komorowska oraz minister pracy Władysław Kosiniarz-Kamysz, a także szef Rady Gospodarczej przy premierze Jan Krzysztof Bielecki.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Krzysiek
 • Krzysiek
 • 18.03.2012 10:59

Po raz kolejny przewija się temat tych nieszczesnych emerytur. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłaby jedna ogromna reforma, ale skuteczna. Każdy ma swoje indywidualne konto na które odprowadzana jest składka i z tego konta pobiera środki na emeryturze. Wtedy wysokość emerytury jest i sprawiedliwa i nie ma takich problemów , jakie są obecnie. Nie po to pracuje kilkadziesiąt lat, by nie dostać godnej emerytury przez niż demograficzny. Płace więc emerytura mi się należy. A to , czy mam mieć dzieci,to już moja sprawa i państwu nic do tego! Chociaż i tu pojawi się niedługo zacny pomysł, by wprowadzić "bykowe"

Komentarz został ukrytyrozwiń
Włodek
 • Włodek
 • 16.03.2012 16:11

Pan Prezydent lepiej niech dalej szuka na kogo wysłać CBŚ i ABW. Brak dostępu do służby zdrowia i jeszcze pogłębiający się z każdym rokiem w kontekście przedłużenia wieku pracy to jakaś paranoja! Do ilu lat życia Pan zamierza pracować? Pana Żona? Ile Będą brali świadczeń Panowie politycy? Ile żyją ludzie na emeryturze a ile z tego co oddawali (nawet bez odsetek) zobaczą - lub ich rodziny? Młodzi nie protestują bo chyba wiedzą że nasza elita ma plan zniszczyć system. Zero wsparcia dla rodziny, tylko tłumaczenie że przyrost spada? Jak ma nie spadać jak ja z z Żoną i dwójką dzieci jak na ten czas - oboje pracujemy - nie mamy szans na kupno mieszkania, lub budowanie? Nawet jak damy radę wziąć kredyt to co zrobimy kiedy przyjdzie czas na 3 dziecko? Żona przestanie zarabiać - budżet się posypie. Wynajęcie mieszkań jest strasznie drogie. Vat i inne utrudnienia powodują zawyżanie kosztów budowy. Ceny mieszkań i rabunkowa polityka banków uniemożliwiają kredytowanie ludziom bez wsparcia bogatej rodziny, lub tym którzy chcą mieć ponad 2 dzieci - ile trzeba mieć dzieci żeby zapewnić zastępowalność pokoleń? Ile powinniśmy mieć dzieci biorąc pod uwagę niż i ogólną tendencję do rodzin 2+1 lub 2+pies? Chcecie żeby Państwo działało dajcie warunki do życia rodzinom. Jak Państwo by pomagało to pracowalibyśmy do 60 i byłoby dobrze. Co jednak można powiedzieć jeżeli Premier lata samolotem tak często że nie widzi jak wolno jadą pociągi. Podnosi się wiek emerytalny nie odbierając bajońskich sum byłym SB i marnuje się kasę na kolejne firmy od budowy dróg bo się nie umie nic zrobić. Na listę leków refundowanych wpisuje się antykoncepcję pod przykrywką leczenia trądziku - ale tylko u dziewczyn - co na to konstytucja? Ubolewanie nad protestem w sprawie projektu który nie istnieje to jakiś mega atak na postawę społeczeństwa obywatelskiego które chce mieć wpływ na politykę - skoro samymi wyborami się nie da bo KŁAMIĄ politycy (VAT, sytuacja Polski, odpowiedzialność ministrów itd. itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kondom
 • kondom
 • 15.03.2012 21:56

urodzi sie maly moherek i placze i placze.przychodzi lekarz i pyta co ty moherku tak placzesz.ja bym chcial emeryture moherek odpowiada.

Komentarz został ukrytyrozwiń
xy
 • xy
 • 15.03.2012 20:10

Pan Prezydent może pomyśli też o emeryturach dla kobiet niepracujących , jak np. szanowna jego małżonka - z czego one będą żyły. No może to zły przykład, bo dostanie emeryturę pan mąż , a potem i ona. A co z kobietami , które nie mogą liczyć na emeryturę męża? Nie mają pracy, ani nie dostaną emerytury po mężu!?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
 • Gerard Stenc
 • 15.03.2012 18:14

Panie Prezydent,komunizm,z którego wywodzą się Pana przodkowie,głosił prawdę objawioną o równosci ludu na ziemi...Potem,usta wybrańców okazały się lepsze,by w imieniu klasy robotniczej i jej pomyślnosci--pijać koniaki francuskie. A dzisiaj ? Niewolniku,rób do zasranej śmierci-a jak nie będziesz miał pracy--zbieraj odpadki w Zakazanej Strefie Nadbogactwa,..Może nie zastrzelą ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
deficyt budzetu rzadu Tusku
 • deficyt budzetu rzadu Tusku
 • 15.03.2012 18:00

Komorowski: - Zmiany wieku emerytalnego są niezbędne.

- To jest tak, z dwoch najsmieszniejszych powodow:

Po pierwsze: W kasie widac juz pustki, a obiecalismy pieniadze Grekom na emerytury.

Po drugie: W Brukseli chca, zmniejszyc liczbe starych ludzi, wtedy latwiej rzadzic mlodymi.

Po trzecie: i nie bedziemy wam placic emetytur przez kilka lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kim dzong kacz
 • kim dzong kacz
 • 15.03.2012 15:55

mohery powinny pracowac do 77 lat. dotad nie pracowali i od pracy sie wymigiwali.nic tylko marsze manifestacje budowanie pomnikow stawianie krzyzy sluchanie radia maryja telewizji trwam odmawianie pacierzy.reszta pracuje na wszystkich to sa wlasnie prawdziwi bohaterowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
 • f
 • 15.03.2012 15:30

Zmiany POwodują Wielki Bul.

Komentarz został ukrytyrozwiń
anna miodek
 • anna miodek
 • 15.03.2012 13:14

sluchaj kokor zmiany powinne byc ale na stanowisku prezydenta do zssr

Komentarz został ukrytyrozwiń
Batory
 • Batory
 • 15.03.2012 12:52

Panie Prezydencie Komorowski, miałem Pana za jednego z nielicznych ,którzy rozsądnie myślał tym Rządzie, ale wypowiedzią na temat potrzeby podwyższenia wieku emerytalnego obniżam Panu iloraz wiedzy politycznej i o potrzebach społecznych o 60% i stawiam Pańską wiedzę na równi z Premierem Tuskiem i resztą jego Ministrów, tzn.ludzi którzy nie wiedzą co czynią .(ni dobrze ni żle)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.