Facebook Google+ Twitter

Komorowski zmienił wniosek Lecha Kaczyńskiego do TK w sprawie SKOK

Kancelaria Prezydenta poinformowała, że uległ zmianie wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy o SKOK-ach. Chodzi o kontrowersje wokół objęcia tych instytucji nadzorem KNF. Zastrzeżenia dotyczące powyższych zmian zgłosił Lech Kaczyński.

 / Fot. Przemysław Jahr/Domena publicznaObecnie SKOK-i nie podlegają kontroli Komisji Nadzoru Finansowego. Krytycy tego stanu rzeczy, zarzucają dotychczasowym regulacjom prawnym niekonsekwencję. Ich zdaniem bowiem, Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe prowadzą w praktyce działalność bankową, powinny zatem być objęte nadzorem KNF. Apelowały o to także Bank Światowy i Europejski Bank Centralny. W 2009 r. uchwalono ustawę, zgodnie z którą SKOK-i miały wejść pod nadzór KNF. Prezydent Lech Kaczyński ustawy nie podpisał i skierował ją do Trybunału Konstytucyjnego argumentując, że narusza prawa nabyte.

Po zmianie we wniosku, której dokonał obecny prezydent, Trybunał Konstytucyjny będzie musiał orzec zgodność z Konstytucją zapisów "dotyczących pokrywania roszczeń członków kas w przypadku upadłości kas oraz uregulowań, w których arbitralnie określony jest katalog organów SKOK." - czytamy w TVN24. To zaś ma przyspieszyć rozpatrzenie sprawy przez TK.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

adam podaj
  • adam podaj
  • 18.12.2011 21:57

Kasy SKOK sa od dawna celem chołoty lewicowo -liberalnej bo nie moga dobrac sie do stanowisk w radach nadzorczych i zarządach czyli do wielkiej kasy. Za czasów SLD była próba wprowadzenia swoich oczywiscie za odpowiednią kase i tak członek rady nadzorczej obligatoryjnie do kazdej SKOK z pensją 40 000 pln + gabinet+ 2 telefny +sekretarka byloby to w sumie ok 100000pln Rownie jeden do zarzadu z podobnym "zasiłkiem " na takich zasadach zniszczono stocanie szczecińską bo zarzad nie przyjąl ultimatum Piechoty, Kaczmarka Wiwat mafia wiwat PO

Komentarz został ukrytyrozwiń
kaz
  • kaz
  • 12.03.2011 08:28

Czyli zrobił skok na SKOK.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.