Facebook Google+ Twitter

Kompania honorowa powitała trumnę z ciałem Polaka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-29 07:33

Na lotnisku wojskowym Warszawa - Okęcie kompania honorowa powitała trumnę z ciałem Piotra Stańczaka - inżyniera zamordowanego przez talibów w Pakistanie. Pamięć polskiego inżyniera uczczono minutą ciszy.

W ceremonii uczestniczyli matka i syn inzyniera, przedstawiciele Geofizyki Kraków oraz delegacja z Pakistanu - sekretarz stanu tamtejszego MSZ.

Rehman Malik wyraził głęboki żal z powodu tragicznej smierci Polaka, zamordowanego w lutym przez talibów. Przekazał kondolencje rodzinie Piotra Stańczaka. Zapewnił, że władze Pakistanu zrobią wszystko, by ukarać terrorystów winnych tej zbrodni.

Trumna z ciałem inzyniera, owinięta w polską i pakistańską flagę, przyleciała około godziny 6 rano z Pakistanu. Transport zorganizowały władze w Islamabadzie. Samolot miał przybyć wczoraj wieczorem, jednak z powodów administracyjnych, jego lot został opóźniony. Na lotnisku w Islamabadzie odbyła się wojskowa ceremonia pożegnania z udziałem kompanii honorowej.

Po ceremonii powitania i krótkiej modlitwie na warszawskim lotnisku trumnę przewieziono do zakładu, gdzie szczątki Piotra Stańczaka zostanią poddane badaniom.

Pracownik Geofizyki Kraków został porwany przez talibów we wrześniu ubiegłego roku. Za jego uwolnienie terroryści żądali zwolnienia z więzień swoich towarzyszy. Pakistańskie władze nie spełniły tych oczekiwań. Terroryści zabili Polaka 7 lutego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.