Facebook Google+ Twitter

Kompania Piwowarska nawołuje: "Żyj odpowiedzialnie!"

Od tego miesiąca materiały promocyjne marek firmowanych przez Kompanię Piwowarską, sygnowane będą znakiem "Żyj odpowiedzialnie!".

Zdjęcie ilustrujące sposób zamieszczenia logotypu "Żyj odpowiedzialnie!", pochodzące z materiałów prasowych / Fot. Kompania PiwowarskaZnak pojawi się na materiałach reklamowych, w tym na banerach internetowych i plakatach, oraz w sklepach i punktach gastronomicznych (np. na lodówkach z piwem). Akcja nie ominie też stacji radiowych, w których usłyszymy: "Piwo to też alkohol. Żyj odpowiedzialnie".

"Jako firma odpowiedzialna społecznie chcemy oprócz zamieszczania oznaczeń odpowiedzialnościowych na opakowaniach piwa i w reklamach telewizyjnych rozszerzyć zakres działań edukacyjnych na inne materiały promocyjne naszych marek" - czytamy w Piwowarskim Serwisie Informacyjnym wypowiedź Pawła Kwiatkowskiego, dyrektora ds. korporacyjnych Kompanii Piwowarskiej.

Zdjęcie ilustrujące sposób zamieszczenia logotypu "Żyj odpowiedzialnie!", pochodzące z materiałów prasowych / Fot. Kompania PiwowarskaJest to kolejna już inicjatywa (wcześniej m.in. charakterystyczny znak „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu"), mająca na celu edukowanie konsumentów i propagowanie rozważnego spożywania alkoholu. Prócz stricte społecznego wymiaru takich działań, akcja jest spełnieniem wymogów koncernu SABMiller, do którego należy Kompania Piwowarska. W jego "Kodeksie komunikacji marketingowej" czytamy m.in. iż komunikat marketingowy danego przedsiębiorstwa, np. reklama, ma być "przygotowany z należytym poczuciem odpowiedzialności społecznej" a "wszelkie promocje i materiały promocyjne muszą zachowywać kulturowe standardy dobrego smaku i nie mogą zachęcać do spożywania alkoholu w sposób nieodpowiedzialny".

Wśród marek Kompanii Piwowarskiej znajdują się takie, jak m.in. Tyskie, Lech, Żubr i Pilsner Urquel.

Wybrane dla Ciebie:


Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.