Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6303 miejsce

Kompendium zdrady, czyli "Central Park West" w Teatrze 6. piętro

Najbardziej neurotyczna komedia Woody'ego Allena, mistrza gatunku, opowiada o zawiłych relacjach damsko-męskich, a także o zdradzie i jej pochodzeniu. Sztuka zawiera gorzką prawdę o nas samych.

Piotr Gąsowski (Howard), Małgorzata Foremniak (Carol) i Wojciech Wysocki (Sam) / Fot. Teatr 6. piętro"Central Park West" w reżyserii Eugeniusza Korina to druga część tryptyku "Miłość, Zdrada i Wybaczenie według Woody'ego Allena" (pierwsza to "Zagraj to jeszcze raz, Sam"). Central Park West to jeden z najbardziej prestiżowych adresów na mapie Nowego Jorku. Przy tej ulicy mieszkają ludzie sukcesu oraz gwiazdy takie jak: Madonna, Sting, Bono, Demi Moore, Diane Keaton, Steve Martin i Woody Allen. Pod tym adresem swój apartament mają także bohaterowie sztuki - Phyllis i Sam Riggs (w tych rolach Joanna Żółkowska i Wojciech Wysocki).

Nic więc dziwnego, że przy Central Park West chcieliby zamieszkać przyjaciele państwa Riggs - Carol (w tej roli Małgorzata Foremniak) oraz jej mąż Howard (w tej roli Piotr Gąsowski). Wkrótce przyjaźń obu par zostanie wystawiona na próbę z powodu niewierności Sama...

Piotr Gąsowski (Howard), Joanna Żółkowska (Phyllis) / Fot. Teatr 6. piętroAtutem spektaklu jest muzyka Hanza Zimmera (niemieckiego kompozytora muzyki filmowej) oraz doborowa obsada - wszyscy aktorzy są znani z telewizji. Największe brawa należą się Piotrowi Gąsowskiemu w roli Howarda, ciapowatego męża Carol, który jest słabym pisarzem z wielkimi aspiracjami, topiącym smutki w alkoholu oraz Joannie Żółkowskiej, która wcieliła się w Phyllis Riggs, wybitną psychoanalityczkę, kobietę apodyktyczną, która lubi oceniać innych. Jej morderczy i potępiający wzrok był bardzo przekonujący.

Małgorzata Foremniak (Carol) i Wojciech Wysocki (Sam) / Fot. Teatr 6. piętroBardzo dobrze wypadli także Wojciech Wysocki w roli Sama Riggsa, niewiernego małżonka Phyllis, który jest prawnikiem gwiazd show biznesu, Małgorzata Foremniak jako Carol, mało inteligentna kobieta z problemami wszelkiej maści, przyjaciółka Phyllis oraz Agnieszka Sienkiewicz jako Juliet, młoda i atrakcyjna kochanka Sama, która do niedawna bała się mężczyzn. Jest przy tym cicha i spokojna, taka "szara myszka".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.