Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33264 miejsce

Kompleks Park Górczewska najnowocześniejszy w Polsce?

Na terenach Parku Górczewska trwa wielka budowa. Do końca listopada ma zostać otwarty nowoczesny amfiteatr na 1000 osób. Jest on elementem wielkiego planu modernizacji parku. Koszty tej inwestycji sięgają 28.5 miliona złotych.

Amfiteatr od strony zachodniej. / Fot. A. ŚwiątekNa mocy uchwały z 2005 roku teren o powierzchni prawie 20 hektarów ma zamienić się w ogromny kompleks sportowo-rekreacyjny. W centrum parku ma być zadaszony amfiteatr z okalającym go oczkiem wodnym, w kształcie przypominający operę w Sydney.

Ma służyć mieszkańcom jako miejsce imprez i spotkań kulturalnych. W skład kompleksu wchodzą również boiska sportowe, ścieżki rekreacyjne, fontanna, place zabaw, labirynty ogrodowe, plac z balonem na uwięzi oraz wybiegi dla psów. Na obszarze parku ma znajdować się również naziemny parking na 200 samochodów, w tym autokarów. Cały obiekt ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Władze dzielnicy przyznają, że to jedna z najnowocześniejszych takich inwestycji w Polsce.

Amfiteatr od strony wschodniej. / Fot. A. ŚwiątekWedług pierwszych planów całość prac miała być zakończona w 2013 roku, jednak jak informuje rzecznik prasowy Bemowa Krzysztof Zygrzak, korzystając z dotacji unijnych będzie to możliwe już w 2010. Koszty mają sięgnąć 28,5 miliona złotych (ponad 9 milionów pochłonie budowa amfiteatru).

Od 1981 roku, kiedy powstało Osiedle Górczewska mało się tutaj zmieniło. W ciągu ponad 25 lat posadzono jedynie trochę drzew, postawiono ławki. Teraz samorządowcy chcą ożywić zielone tereny dzielnicy.

18 maja 2007 władze Bemowa, z burmistrzem Jarosławem Dąbrowskim na czele, wmurowały akt erekcyjny. Widownia w amfiteatrze. / Fot. A. ŚwiątekZakończenie prac nad amfiteatrem planowane jest na 30 listopada. Kierownik budowy jest dobrej myśli i twierdzi, że już za dwa tygodnie obiekt będzie gotowy do odbioru technicznego. - Wszystko zależy od pogody, pracujemy pełna parą - powiedział.

Również za względu na pogodę oficjalne otwarcie dla mieszkańców, połączone z koncertami i festynem, odbędzie się dopiero na wiosnę. Amfiteatrem zarządzać będzie Bemowskie Centrum Kultury art.bem, które zdecyduje o programie imprez, koncertów, festynów. Dzięki temu amfiteatr będzie mógł na siebie zarabiać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

dollori
  • dollori
  • 28.04.2011 01:10

Mamy prawie maj 2011, powstał amfiteatr i plac zabaw. Co z resztą??? alejki po których nie da się jeździć na niczym a starszym osobom trudno się chodzi bo są pełne pęknieć i wyboi... No ale jeśli nawet ma to być odnowione do 2013 to super. Tylko czy na tych dwóch inwestycjach się nie skończy?
A park jest miłym mijescem gdzie ludzie chętnie spędzają czas, mimo że nie da się tam jeździć np na rolkach,,, Ale część odnowiona super!

Komentarz został ukrytyrozwiń

PS. Od 81 roku jednak trochę więcej sie zmieniło na osiedlu górczewska, zwanym także Jelonkami północnymi. Nawet w tym parku, który nazywany jest z przyzwyczajenia przez niektórych "polem" (w 81 pierwszym tak właśnie wyglądało osiedle - pole z betonowymi klockami w trzech kolorach - zielnym niebieskim brązowym) Jak widać na załączonym obrazku zmiany postępują w coraz większym tempie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) No widzę że autorka w tym temacie bardziej sie postarała niż ja.
Ale przynajmniej wiadomo że talent zostanie wykorzystany we właściwym miejscu. Na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak to miło przeczytać, że gdzieś otwierają amfiteatr i tereny rekreacyjne, a nie kolejny hipermarket :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

jak otwarcie to otwarcie powinno być zaraz po odbiorze technicznym
ale inwestycja ciekawa szkoda że mam daleko

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.