Facebook Google+ Twitter

Kompleksowe rozwiązania na rzecz zrównoważonego rozwoju

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-04-29 17:20

WARSZAWA, 29 kwietnia 2015 r. – Rzadko kiedy zastanawiamy się nad tym, jak firmy, z których usług i produktów korzystamy podchodzą do problemów związanych ze zrównoważonym rozwojem. Warto o tym pomyśleć np. podczas codziennych zakupów. Jedn

Zrównoważony rozwój to niezwykle istotny element strategii P&G. Celem firmy jest poprawa warunków życia ludzi, ale przy jednoczesnym ograniczeniu swojego wpływu na środowisko. Takie podejście realizowane jest nie tylko poprzez same produkty, ale we wszystkich działaniach, w tym
w procesie produkcji i funkcjonowaniu zakładów.

Firma stale szuka nowych rozwiązań pozwalających ograniczać zużywane zasoby oraz odzyskiwać energię i cenne surowce z odpadów. P&G na dużą skalę stosuje materiały odnawialne, a także stosuje kompaktyzację – czyli bardziej skoncentrowane formuły produktów.

Produkty P&G pomagają dokonywać wyborów przyjaznych środowisku
Kolejnym obszarem, w którym P&G realizuje politykę zrównoważonego rozwoju są produkty – ich właściwości i bezpośrednie oddziaływanie na środowisko. Poprzez innowacyjne rozwiązania firma nie tylko ogranicza swój wpływ na otoczenie, ale także umożliwia to konsumentom, którzy wybierają jej produkty. Trudno przecenić znaczenie takiego podejścia dla środowiska naturalnego biorąc pod uwagę, że marki P&G docierają do blisko 5 miliardów ludzi na świecie.

Nowatorskie technologie zastosowane w produktach P&G mają nie tylko odpowiadać na potrzeby konsumentów, ale także być bardziej przyjazne środowisku. Przykładem mogą być kapsułki Ariel Power. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom pozwalają one skutecznie prać w niższych temperaturach, nawet w 30˚ C, co ogranicza zużycie energii do 80% przy każdym praniu. Celem P&G jest, aby do 2020 roku 70% prań było wykonywanych w zimnej wodzie. Od 2010 roku zanotowano już ich wzrost z 38% do 50%.

Innym przykładem jest technologia FRESHLOCK™, czyli kolejne stadium rozwoju kapsułek zapachowych zastosowanych w produktach marki Lenor. Mają one mocniejszą powłokę, pozwalającą zawrzeć w każdej kapsułce większe stężenie silniejszego czynnika zapachowego w stosunku do poprzedniego Lenora. Dzięki temu, mniejsza o 10 ml dawka płynu zapewnia świeżość przez cały dzień, a zakupiony produkt wystarcza na dłużej, co w rezultacie przyczynia się do ograniczenia ilości odpadów pochodzących z opakowań.

Ochrona środowiska w biurach i fabrykach
Polityka zrównoważonego rozwoju obejmuje także obszary działalności biur i fabryk. Firma co roku zmniejsza zużycie papieru, wody i energii oraz bardzo umiejętnie gospodaruje odpadami. Zaledwie 0,4% surowców ze wszystkich zakładów produkcyjnych trafia po przetworzeniu na wysypiska. Ponadto, obecnie aż 70 fabryk P&G na całym świecie nie wysyła żadnych odpadów na składowiska śmieci. W tym gronie znajdują się wszystkie zakłady produkcyjne firmy w Polsce. Odpady poddawane są obróbce - przetwarzane na inne produkty lub energię.

P&G realizuje założenia zrównoważonego rozwoju w każdym obszarze swojej działalności. Firma uważa, że w ten sposób zastosowane przez nią rozwiązania są najbardziej efektywne i mają największy wpływ. Realizując tę strategię P&G stawia na różnorodne innowacje, które, według niej, są najlepszą odpowiedzią na większość problemów związanych ze zrównoważonym rozwojem.
(Agnieszka Pakuła)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.