Facebook Google+ Twitter

"Kompleksy zamieniłam w atuty" - wywiad z Katarzyną Pakosińską

Współautorzy: Filip Chochół

Wydała debiutancką książkę, w której pisała o swojej fascynacji Gruzją. Pracuje nad własnym programem kabaretowym. Lubi rzucać się na głęboką wodę. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Katarzyna Pakosińska.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Katarzyna Pakosińska / Fot. Filip ChochółKojarzona przede wszystkim z kabaretem, jednak jak na "niespokojną duszę" przystało, to nie jedyna płaszczyzna, na jakiej się realizuje. W związku z tym, za każdym razem, gdy trzeba podać zawód lub wybrać jedną z profesji do podpisu pod zdjęciem, ma kłopot. Jakiś czas temu do tej długiej listy słów, którymi można ją określać, doszło kolejne określenie - pisarka, gdyż Katarzyna Pakosińska na początku listopada wydała swoją debiutancką książkę "Georgialiki. Książka pakosińsko-gruzińska".

Mimo że wielka miłość artystki do Gruzji trwa już ćwierć wieku, dopiero teraz postanowiła przelać efekt swojej fascynacji tym krajem na papier. "Gruzja jest bardzo trudna do opisania, ją trzeba poczuć" - zaznacza Katarzyna Pakosińska. Ostatecznie jednak udało się wszystko zawrzeć w słowa i w ten sposób powstała książką składająca się z dwóch części. Pierwsza - bardziej "pakosińska", przedstawiająca przeżycia i doświadczenia satyryczki związane z tym krajem, a także zawierająca elementy przewodnikowe. Druga - bardziej gruzińska, opisująca w fabularny sposób tradycyjną biesiadę, w trakcie której toczone są rozmowy z Gruzinami. Literacki debiut artystki spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem, a Katarzyna Pakosińska nie wyklucza, że zabierze się za pisanie kolejnej książki.

Katarzyna Pakosińska gościła w redakcji W24 / Fot. Filip ChochółKiedy rozstawała się z Kabaretem Moralnego Niepokoju, wszyscy zastanawiali się, jak dalej potoczy się jej kariera - ostatecznie okazało się, że po odejściu z kabaretu otworzyło się przed nią wiele drzwi i pokazały się nowe możliwości. "Jedyny kryzys przeżyłam noc po podjęciu tej decyzji - czułam, że spadam i nie będę się w stanie nigdy podnieść" - wyznaje Katarzyna Pakosińska. Wystąpiła w "Tańcu z gwiazdami", później prowadziła swój autorski program "Pakozetka", przygotowuje sztukę teatralną, niedawno użyczyła swojego głosu w jednym z animowanych filmów, pracuje nad autorskim programem kabaretowym - jednym zdaniem: na nudę nie może narzekać.

Obejrzyj cały wywiad z Katarzyną Pakosińską:


Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.