Facebook Google+ Twitter

Komplet punktów Sajfutdinova, 2. i 3. miejsce Polaków na Słowenii

Emil Sajfutdinov zdemolował rywali w żużlowym Grand Prix Słowenii. Rosjanin wygrał wszystkie biegi w zawodach. Świetnie spisali się Polacy - Rune Holta zajął 2. miejsce a Tomasz Gollob 3. Zawody rozegrano w Krsku.

Bieg żużlowy / Fot. http://www.sxc.hu/browse.phtml?f=download&id=2891Rywalizacja w obecnym sezonie żużlowej Grand Prix toczy się już jedynie o zajęcie 2. miejsca. To, że mistrzem będzie Crump, jest przesądzone. Ale emocji nie zabraknie, ponieważ pomiędzy 2. w klasyfikacji Gollobem a 4. Hancockiem były tylko 2 punkty przewagi.

Najlepiej jednak w zasadniczej fazie turnieju spisywał się trzeci z nich - Emil Sajfutdinov. Rosjanin wygrał wszystkie swoje biegi i zdobył komplet punktów.

Do pewnej fazy turnieju Gollob i Crump szli łeb w łeb. Obaj wygrali swoje pierwsze biegi, a w kolejnych byli na 2. miejscach. Niestety później słabiej zaczął spisywać się Polak, a Australijczyk wygrał swoje 2 ostatnie biegi. Gollob w swoim ostatnim biegu był ostatni i musiał liczyć na niepowodzenia rywali aby móc wejść do półfinału. Polakowi pomógł Holta, który wygrał ostatni bieg i nie pozwolił nikomu wyprzedzić Golloba. Holta jechał dziś znakomicie i po fazie zasadniczej zajmował 2. miejsce z dwiema wygranymi i trzema drugimi miejscami.

Oprócz Holty, Crumpa, Golloba i Sajfutdinova, do półfinału awansowali jeszcze Adams, Pedersen, Nichols i Hancock. Byli to zatem czołowi zawodnicy klasyfikacji generalnej. Wszystko miało rozegrać się w półfinałach.

Sajfutdinov i Gollob spotkali się w tym samym biegu półfinałowym. Będący dziś w fenomenalnej dyspozycji Sajfutdinov ponownie był najlepszy, ale tuż za nim uplasował się Gollob i tym samym Polak znalazł się w finale. Z Polakiem i Rosjaninem nie poradzili sobie Hancock i Adams.

Ale nie był to koniec szczęścia polskich kibiców w ten wieczór. Drugi półfinał wygrał Holta i tym samym procentowe szanse na wygraną Polaka w Grand Prix Słowenii wynosiły 50 proc. Razem z Holtą do finału awansował Pedersen. Nie dali im rady Crump i Nichols.

Na Sajfutdinova nie było dziś mocnych. Wygrał również w finale i zasłużenie zdobył komplet punktów w Grand Prix Słowenii. Drugie miejsce zajął również świetnie dziś jeżdżący Holta. Gollob był 3. To najlepszy występ Polaków w tym sezonie. Niestety, ze względu na wyśmienitą postawę Sajfutdinova, Gollob stracił drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Rosjanin wyprzedza Polaka o 10 punktów. Do Jasona Crumpa traci on 26 punktów. Jest to nadal bezpieczna przewaga dla Australijczyka.

Kolejne zawody za 2 tygodnie we Włoszech.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Le tam Holta to nie Polak, mnie jego zwycięstwo by nie cieszyło wole że Ruski wygrał, on przynajmniej umie po polsku mówić i powalczy jeszcze o tytuł;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ładnie, chociaż przez, z resztą jak zwykle brzydko jeżdżącego, Pedersena zwycięstwo umknęło... =(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.