Facebook Google+ Twitter

Komputer melomanem?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-01-17 09:19

Rusza międzynarodowy konkurs informatyczny, organizowany przez TunedIT - polską internetową platformę badawczą, we współpracy z naukowcami z Politechniki Warszawskiej i Politechniki Gdańskiej.

Materiały promocyjne / Fot. Materiały organizatoraRusza międzynarodowy konkurs informatyczny, organizowany przez TunedIT - polską internetową platformę badawczą, we współpracy z naukowcami z Politechniki Warszawskiej i Politechniki Gdańskiej. Szacuje się, że w konkursie weźmie udział kilkuset pasjonatów sztucznej inteligencji, z całego świata. Konkurs, który patronatem honorowym objął Wojewoda Mazowiecki Pan Jacek Kozłowski, organizowany jest przy międzynarodowej konferencji ISMIS 2011, która w tym roku odbędzie się w Warszawie.

W konkursie wziąć udział może każdy. Wystarczy zalogować się na stronie www.tunedit.org. A warto, bo suma nagród dla zwycięzców to aż 2000 dolarów.
Uczestnicy zmierzą się z dwoma bardzo ciekawymi zadaniami:
1. Automatyczne rozpoznawanie gatunku muzyki - zadanie będzie polegało na stworzeniu programu automatycznie klasyfikujπcego muzykę jako np. rock, pop, jazz.
2. Automatyczne rozpoznawanie instrumentów - zadaniem jest stworzenie programu wyróżniającego współgrające w utworze instrumenty.

Dalsze badania w tej dziedzinie mogą w przyszłości ułatwić poruszanie się po ogromnych multimedialnych bazach danych, które powstają lawinowo w Internecie, jak np. YouTube. Dodatkowo pomogą stworzyć program zapisujący nutowo wykonywane na żywo utwory oraz narzędzie służące automatycznemu rozpoznawaniu autora oraz tytułu utworu. Zastosowania tych technologii są olbrzymie.

Strona główna konkursu


O TunedIT. TunedIT to pierwsza na świecie multimedialna platforma badawcza wykorzystująca ideę crowdsourcingu dla badań nad technologiami data mining i sztucznej inteligencji. Polega ona na
wykorzystaniu
wiedzy i umiejętności rzeszy światowej klasy naukowców, dla celów badawczych - tworzenia inteligentnych algorytmów. Metoda crowdsourcingu została umieszczona przez firmę Gartner - lidera rynku konsultingowego na świecie- na pozycji 3. na liście najważniejszych technologii w 2011. TunedIT.org oferuje organizacją konkursów studenckich oraz naukowych. Ostatnio poszerzyła również swoje usługi o ofertę dla biznesu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gosc
  • Gosc
  • 30.03.2011 18:20

Konkurs się już skończył, a informacji o wynikach nie ma...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.