Facebook Google+ Twitter

Komputerowi gracze spotkają się w Poznaniu

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-08-30 17:00

Gry komputerowe to nie tylko zabawa. Poznań szykuje spotkanie dla 15 tys. graczy

Zawody dla profesjonalistów z wysokimi nagrodami, konferencje naukowe, a przede wszystkim niesamowita gratka dla wszystkich miłośników gier. Pod koniec listopada w ramach Poznań Game Area na trzech scenach odbędą się spotkania miłośników sportów ekstremalnych, fanów karcianych gier fantasy oraz gier komputerowych i multimediów.

W Polsce w gry komputerowe gra regularnie kilka milionów osób. - W dniach 25 - 26 listopada mamy nadzieję, że odwiedzi nas około 15 tys. osób. Przygotujemy dla nich co najmniej 150 komputerów, na których toczyć będą się rozgrywki – zapowiadali organizatorzy podczas konferencji prasowej w Warszawie. Targi uatrakcyjnią występy zespołów tanecznych i pokazy capoeiry. Nie zabraknie też pokazów nowinek z rynku gier i nowych technologii.

- W Polsce "esport", czyli sporty komputerowe, stają się coraz popularniejsze. Podobnie jak inne dyscypliny polega na współzawodnictwie i wymaga wielu przygotowań i poświęceń – podkreśla Michał Lewandowski z portali esports.pl. Dodaje, że polskie ekipy są obecne na wszystkich ważnych międzynarodowych turniejach.

Miłośnicy gier komputerowych prowadzą rozmowy o włączeniu zawodów w gry komputerowe do Mistrzostw Świata w 2008 roku.

Wstęp na jeden dzień targów kosztować będzie 13 zł, a karnet na dwa dni 20 zł. – Każdy, kto przyjedzie do nas pociągiem Kolei Regionalnych i podbije na targach bilet kolejowy, będzie mógł wrócić do domu za darmo – zapewniają organizatorzy. OK (APP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.