Facebook Google+ Twitter

Komputery w tramwajach, świetlne tablice na przystankach

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-09-30 09:29

W Krakowie na przystankach zostaną zamontowane 44 świetlne tablice z informacją, za ile minut nadjedzie najbliższy tramwaj, jaki ma numer i w jakim kierunku jedzie.

Będzie tam również miejsce na informacje specjalne: o spóźnieniu, zamknięciu trasy lub awarii

W siedzibie krakowskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego firma Siemens zaprezentowała praktyczne korzyści, jakie system przyniesie miastu. Podstawowym zadaniem obszarowego sterowania ruchem jest przyspieszenie przejazdu przez miasto pojazdów transportu publicznego.

- W mieście z każdym rokiem przybywa samochodów. Dlatego potrzebny jest system, który ograniczy korki i ułatwi przejazd krakowskimi ulicami - mówił wiceprezydent Tadeusz Trzmiel. System obejmie centrum miasta w obrębie pierwszej i drugiej obwodnicy oraz trasę szybkiego tramwaju z Kurdwanowa do Krowodrzy Górki. 196 wagonów, które będą po niej jeździć zostanie wyposażonych w komputery pokładowe, odpowiedzialne za zmianę świateł na zielone na 35 skrzyżowaniach. Dzięki temu znacznie skróci się czas przejazdu szybkiego tramwaju przez miasto.

System będzie nadzorowany z centrum sterowania, zlokalizowanego przy ul. Św. Wawrzyńca. Tam będą spływać wszystkie informacje z komputerów pokładowych umieszczonych w wagonach. Dzięki temu w każdej chwili będzie widoczna pozycja tramwaju oraz czas jego przejazdu. Z centrum sterowania możliwe będzie również podjęcie działań w celu przyspieszenia przejazdu tramwajów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.