Facebook Google+ Twitter

Komputronik Biznes wspiera walkę z wykluczeniem cyfrowym

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-02-27 13:30

Komputronik Biznes, integrator rozwiązań na rynku IT, zajmie się realizacją projektu Przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, dostarczając sprzęt, oprogramowanie oraz prowadząc szkolenia.

Komputronik Biznes, integrator rozwiązań na rynku IT, nawiązał współpracę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w ramach której spółka zajmie się realizacją projektu Przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, dostarczając sprzęt, oprogramowanie oraz prowadząc szkolenia.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka ma na celu przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu. Skierowany jest do mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego, zagrożonych wykluczeniem ze względu na trudną sytuację materialną lub niepełnosprawność. W ramach prowadzonych działań osoby te otrzymają dostęp do internetu, technologii informacyjnych oraz wiedzy niezbędnej do poruszania się po zinformatyzowanym świecie.

W Komputronik Biznes od niedawna funkcjonuje wyspecjalizowany Dział Przetargów Publicznych, zajmujący się realizacją projektów dla administracji oraz instytucji z tego sektora. Wygrana w przetargu ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest pierwszym, ale na pewno nie ostatnim dużym sukcesem tego działu – ocenia Marcin Babiak, Prezes Zarządu Komputronik Biznes Sp. z o.o.

Jednym z elementów tego złożonego projektu będzie dostarczenie 1885 komputerów marki HP wraz z zainstalowanym oprogramowaniem. Poza dostawą sprzętu Komputronik Biznes zapewni również jego wdrożenie oraz szkolenie wszystkich użytkowników w zakresie obsługi komputera, internetu i urządzeń specjalistycznych.

Projektem zostały objęte między innymi 353 osoby niepełnosprawne, które otrzymają specjalistyczne urządzenia peryferyjne, m.in. monitory brajlowskie czy oprogramowanie udźwiękawiające z obsługą skryptów oraz oprogramowanie powiększające dla osób niedowidzących - mówi Monika Sikora, Dyrektor Działu Zamówień Publicznych Komputronik Biznes Sp. z o.o.

Komputronik Biznes wraz z firmą Polkomtel będzie też świadczył usługę dostępu do Internetu. Wartość projektu to 10 498 224,00 zł netto. Umowa obejmuje także usługę ubezpieczenia i gwarancji sprzętu oraz usługi serwisu i helpdesku.
(Agnieszka Pat)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.