Facebook Google+ Twitter

Komputronik dołączył do międzynarodowej grupy handlowej Expert

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-04-09 09:03

Komputronik nawiązał na początku kwietnia współpracę z międzynarodową grupą handlową Expert International Sp. z o.o. Tym samym Polska będzie 24 krajem, w którym grupa rozpocznie swoją działalność.

Expert Group to sieć z ponad 40-letnim doświadczeniem na rynku. Posiada międzynarodowe umowy z większością najważniejszych graczy na rynku RTV i AGD, a także z wieloma partnerami z branży IT i Foto. Jej siłę stanowi
ponad 7 000 placówek sieciowych na całym świecie. Poza Starym Kontynentem, Expert Group działa również w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii i RPA. Z początkiem kwietnia do firm członkowskich dołączył Komputronik.

Bardzo nas cieszy nawiązanie współpracy z tak profesjonalną i solidną firmą jak Komputronik. Zainicjowanie działań w Polsce to kolejny etap realizacji naszej strategii, tym ważniejszy, że jest to duży rynek z ogromnym potencjałem – mówi Dieter Mathys, Dyrektor Zarządzający Expert International GmbH. Komputronik ma duże doświadczenie na rynku i specjalizuje się w segmencie sprzedaży IT, dlatego też z przyjemnością wymienimy się naszym know-how biznesowym – dodaje.

Rocznie firmy członkowskie Expert Group realizują przychody na poziomie ponad 20 mld EUR. Sieć oferuje wsparcie w zakresie m.in. koordynacji działań zakupowych, programów edukacyjnych, reklamy i promocji sprzedaży. Dzięki współpracy Komputronik zyska dostęp do jeszcze atrakcyjniejszych warunków nabywania sprzętu i oprogramowania, co w efekcie może przełożyć się wzrost rentowności działalności operacyjnej, a tym samym przyczynić się do wzmocnienia pozycji konkurencyjnej na rynku.

Komputronik stale się rozwija - otwierane i modernizowane są kolejne salony, poszerza się oferowany klientom asortyment, jak również zakres świadczonych usług. Każda decyzja, jaką podejmujemy, kierowana jest chęcią zapewnienia klientom jak najlepszych warunków zakupowych. Umowa członkowska z Expert Group to kolejny ważny krok. Współpraca ta pozwoli nam czerpać z doświadczeń jednej z największych na świecie grup zakupowych elektroniki i cenionego na rynku gracza oraz poszerzyć wiedzę na temat najlepszych praktyk sprzedaży sprzętu RTV i AGD. Umowa wesprze i z pewnością przyspieszy realizację strategii zakładającej zwiększenie udziału sprzedaży właśnie tego asortymentu w ogólnej sprzedaży detalicznej - mówi Wojciech Buczkowski, Prezes Zarządu Komputronik S.A.

Więcej na temat działania Komputronik i oferty można znaleźć na stronach Komputronik.pl i Komputronik.com.
(D D)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.