Facebook Google+ Twitter

Komu będzie do śmiechu?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-11-07 07:49

Śmiech to zdrowie. Ale gdy wyśmiewamy czyjeś wartości, może nam się odbić czkawką.

Na ekrany polskich kin po Nowym Roku ma wejść nowa komedia - "Idealny chłopak dla mojej dziewczyny". Twórcy filmu założyli, że będzie śmiesznie, skoro wyśmieją Kościół i feministki. Ale pachnie to głównie chwytem marketingowym. Obejrzałem fragmenty i mam mieszane uczucia. Wśród bohaterów pojawią się m.in. roztargniony ksiądz - reporter, dyrektor stacji telewizyjnej, zatwardziała feministka, lesbijka i facet o katolickich korzeniach. Pojawią się też sceny w katolickim radio.

Do śmiechu nie było ojcom Paulinom, którym opadły ręce już przy pierwszym klapsie tegoż filmu. Z ich relacji wynika, że aktorzy sparodiowali pielgrzymów na Jasnej Górze. Dodam: podobno, bo sam na oczy tej sceny nie widziałem, ale coś na rzeczy musiało być. Paulini zorganizowali nawet w tej sprawie protest.
"Aktorzy parodiowali zachowanie właściwe autentycznym pielgrzymom; parodiowali z jednoznacznym wskazaniem obiektu swoich kpin, jakim stało się szanowane przez wielu i drogie dla nas wielu Radio Maryja - powiedział przeor Jasnej Góry o. Roman Majewski. W sprawę wdali się nawet lokalni politycy, m.in. prawicowy prezydent Częstochowy.

Przyznam, że pierwszą myślą, która wówczas przyszła mi do głowy, było: "znów katole i mohery się o coś dąsają". Szczerze mówiąc, uważałem dotąd, że katolicy są najbardziej przewrażliwionymi na swoim punkcie wyznawcami religii. Żyłbym w tej nieświadomości, gdybym nie poznał... islamu. Nie tego stereotypowego z telewizji, z ekstremistami, trzymającymi karabiny nad głowami zakładników. Nie. Dzięki podróży do Azji wszedłem w fascynujący świat islamu, który w rzeczy samej niesie pokój i przekazuje wartości zbliżone do chrześcijańskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.