Facebook Google+ Twitter

Komu biznes kojarzy się z kulturą, ręka w górę!

Co takiego może łączyć biznes i kulturę? Przecież w biznesie chodzi o pieniądze, a w kulturze o wyższe wartości. Takie przekonanie panowało do niedawna. Nadchodzą jednak zmiany, zmiany na lepsze.

Mecenat i sponsoring to świetna forma promocji / Fot. O. SarzyńskaCo takiego może łączyć biznes i kulturę? Przecież w biznesie chodzi o pieniądze a w kulturze o wyższe wartości. Takie przekonanie panowało do niedawna i być może wśród niektórych panuje nadal. Nadchodzą jednak zmiany na lepsze. Okazuje się bowiem, że biznes i kultura mogą mieć wspólne interesy, stać się partnerami prowadzącymi dialog. Co więcej, jest to opłacalne.

Co takiego może łączyć obie branże? Coraz więcej firm i organizacji decyduje się na prowadzenie strategii Corporate Culture Responsibility. Dzięki takiej współpracy tych branż do instytucji kultury wprowadzane są elementy menedżerskie, których bardzo potrzebuje, natomiast biznesowi pomaga to rozwinąć kreatywność.

Nasi zachodni sąsiedzi już dawno zrozumieli, że sztuka nobilituje / Fot. O. SarzyńskaSkąd jednak biznesmen może mieć pojęcie o kulturze? Jak działacz kulturalny powinien rozmawiać z biznesmenem? Ten problem zauważyli kilka lat temu założyciele fundacji "Commitment To Europe arts & business", której misją jest inicjowanie współpracy oraz aktywne uczestnictwo we wzajemnym wspieraniu działań światów biznesu i sztuki. Okazuje się, że korzenie tej idei sięgają lat 60., kiedy w Nowym Jorku powstała pierwsza tego typu organizacja na świecie, Arts & Business Council. Po Stanach Zjednoczonych przyszła kolej na Wielką Brytanię i inne kraje Europy Zachodniej. Dzisiaj organizacje arts & business działają na wszystkich kontynentach. W efekcie sponsoring i sprawowanie mecenatu nad kulturą i sztuką stało się popularnym narzędziem marketingowym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.