Facebook Google+ Twitter

Komu Bruksela dopłaci do wczasów?

Zróżnicowanie wynagrodzeń na całym świecie powoduje, że nie każdego stać na letni wypoczynek w ciepłych krajach. Jednak już niedługo wszystko diametralnie się zmieni.

Bruksela postanawia: wczasy dla każdego / Fot. Karolina Hermann
Bruksela podjęła w ostatnim czasie bardzo istotny temat, orzekając iż prawo do podróżowania i wypoczynku jest niezbywalnym prawem każdego człowieka, tuż obok innych doskonale nam znanych, jak np. wolność słowa, wyznania.

Zapowiada się więc na prawdziwy przełom w finansowaniu wczasów i urlopów. Do dnia dzisiejszego wiele firm dopłaca swoim pracownikom do jednego wypoczynku w ciągu roku. Przekazywane kwoty są jednak tak bardzo zróżnicowane, że niekiedy trudno jest za niewielką dopłatą zorganizować wypoczynek z prawdziwego zdarzenia.

Problem dotyka przede wszystkim biedniejszych, najmłodszych i emerytów.
Każda z tych grup w machinie zatrudnieniowym zostaje w pewien sposób pominięta i do tej pory bardzo trudno było tym osobom o jakiekolwiek dofinansowanie.

Niebawem powstać ma jednak specjalny program pomocowy. W ramach niego emeryci, renciści, dzieci i młodzież do 25 roku życia skorzystają z specjalnych dopłat unijnych do jednego wypoczynku w ciągu roku.

W ramach przygotowywanego programu skorzystać będzie można również z tanich wyjazdów do krajów Unii Europejskiej.

Źródło: Bruksela dopłaci do wczasów. RMF


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.