Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14807 miejsce

Komu Fryderki 2010?

Fryderyki to nagrody muzyczne, przyznawane od 15 lat. O tym w czyje ręce powędrują, decyduje Związek Producentów Audio-Video, do którego należy przeszło 800 artystów. W tym roku zostaną rozdane 19 kwietnia.

 / Fot. Jacek Turczyk /PAPDo 2008 roku najwięcej Fryderyków w swojej kolekcji mieli: wokalistka Hey - Kasia Nosowska (21, przy 53 nominacjach), Grzegorz Ciechowski (11, 24 nominacje), Kayah (8, 32 nominacje), Myslovitz (8, 19 nominacji), Raz Dwa Trzy (7, 17 nominacji) i Ania Dąbrowska (7, 15 nominacji).

Nagroda Muzyczna Fryderyk to w naszym kraju jedno z największych wyróżnień artystycznych. Do konkursu zgłaszają się sami artyści i teoretycznie zgłosić może się każdy, kto w określonym czasie wydał płytę. Po wstępnej selekcji członkowie Akademii Fonograficznej, wyłaniają pięciu nominowanych w każdej kategorii (zazwyczaj jest ich pięciu). W dalszej części członkowie Akademii oddają po jednym głosie na jednego z nominowanych w każdej kategorii. Głosowanie jest tajne i anonimowe. Podsumowania wyników dokonuje niezależna firma audytorska. Już wiemy z czym mamy do czynienia, pora przyjrzeć się tegorocznej liście nominowanych w najciekawszych kategoriach muzyki rozrywkowej.

Jak w zeszłych latach, najwięcej nominacji otrzymali: zespół Hey i Katarzyna Nosowska, Lipali i Tomasz Lipnicki, Biff i Behemoth. Brano pod uwagę płyty wydane od 1 grudnia 2008, do 30 listopada 2009 roku.

W walce o tytuł "Produkcji Muzycznej Roku" zmierzą się:
- Adam (Nergal) Darski, Daniel Bergstrand, Sławomir Wiesławski, Wojciech Wiesławski, Colin Richardson (produkcja muzyczna) oraz Arkadiusz Malczewski, Janusz Bryt, Kuba Mankowski (realizacja) za album: Behemoth "Evangelion".
- Marcin Bors (produkcja muzyczna i realizacja) za album: Biff "Ano".
- Marcin Bors (produkcja muzyczna i realizacja) oraz Paweł Krawczyk (produkcja muzyczna) za nagranie: Hey "Kto tam? Kto jest w środku?".
- Marcin Bors (produkcja muzyczna i realizacja) oraz Paweł Krawczyk (produkcja muzyczna) za album: Hey "Miłość!Uwaga!Ratunku!Pomocy!".
- Bogdan Kondracki (produkcja muzyczna i realizacja) za album: Kucz/Kulka "Sleepwalk".
Według mnie bój o pierwsze miejsce stoczą członkowie Behemothu z twórcami albumu "Miłość!Uwaga!Ratunku!Pomocy!". Za pierwszymi przemawia 55. miejsce na najbardziej prestiżowej liście sprzedaży akermańskiego Billboardu. Za drugimi, niesamowicie ciepłe przyjęcie przez krytyków. "Sleepwalk" i "Ano" to udane produkcje, lecz już nominacja jest dla nich sporym wyróżnieniem. Osobiście nagrodę przyznałbym Bogdanowi Kondrackiemu za album "Sleepwalk". Brakuje Spiętego z jego płytą "Antyszanty" i Kultu "Hurra". To właśnie ten album zasługuje na miano muzycznej produkcji roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.