Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28376 miejsce

Komu GUP w Krakowie dofinansuje działalność gospodarczą w 2012 ?

GUP w Krakowie ustalił kryteria dla osób ubiegających się o dofinansowanie środków na prowadzenie działalności gospodarczej. Zarówno kryteria jak i pula pieniędzy przeznaczonych na pomoc bezrobotnym jest ściśle ustalona.

 / Fot. .Grodzki Urząd Pracy w Krakowie na początku tego tygodnia ogłosił na stronie internetowej nabór wniosków o przyznanie dofinansowania na prowadzenie działalności gospodarczej. Przyznawanie środków objęte jest programem "Wszystkie drogi jeden cel". Środki przyznawane są jednorazowo i bezzwrotnie pod pewnymi warunkami, które są ściśle określone w "zasadach" dla osób zarejestrowanych w GUP, które chcą ubiegać się o takowe dofinansowanie.

Kryteria doboru osób, które mogą się ubiegać o środki na działalność gospodarczą są z roku na rok coraz bardziej zaostrzone. Wynika to zapewne z kryzysu oraz zwiększającej się wciąż liczby osób bezrobotnych w naszym kraju. Pula pieniędzy o jaką może ubiegać się bezrobotny także z czasem topnieje. W tym roku w Krakowie ta kwota nie przekroczy 18 tys.zł

Złożone wnioski podlegają ocenie zespołu d/s wniosków powołanego przez Dyrektora Grodzkiego Urzędu Pracy. Wymogów jakie trzeba spełnić ubiegając się o pieniądze z urzędu pracy jest wiele. Należy przede wszystkim być zarejestrowanym w GUP po wyżej 2 miesięcy, przedstawić zaświadczenie o niekaralności, posiadać zameldowanie w Krakowie i spełnić wiele innych kryteriów, z którymi można się za poznać na stronie internetowej www.gupkrakow.pl

W ramach projektu "Wszystkie drogi jeden cel" pierwszeństwo przysługuje osobom: do 25 roku życia, bezrobotnym z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz osobom po 50 roku życia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

anonimusxx
  • anonimusxx
  • 16.03.2012 12:10

No cóż ktoś musi biednym być by zarabiać mógł ktoś...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.