Facebook Google+ Twitter

Komu i za co przyznaliśmy nagrody...

Chyba po raz pierwszy w historii cotygodniowego konkursu nie mieliśmy wątpliwości, kogo nagrodzić. Bezapelacyjnie wyłoniliśmy zwycięzców. A to oznacza, że idee dziennikarstwa obywatelskiego rozumiecie coraz lepiej. Gratulacje!

Fot. Agata Śluarczyk Dziennikarze obywatelscy najlepiej sprawdzają się wtedy, gdy piszą o sprawach im najbliższych. To widać po tekstach, które nadsyłacie. Są w nich rozmówcy, bohaterowie i opis wydarzeń, których byliście świadkami. I właśnie to zaangażowanie w pisanie informacyjnych materiałów doceniamy i nagradzamy.A o to nagrodzeni:

Krzysztof Baraniak
Młodzież z jednego z łódzkich liceów, do którego chodzi również sam autor postanowiła “udomowić” szkołę. W wyznaczony dzień przyszli w kapciach i pidżamach, czyli w strojach, w których chodzą w domu. Krzysiek uznał, że wydarzenie warte jest opisania. Jak prawdziwy reporter poprosił o opinię na temat "Dnia pidżamki i domowych kapci" kolegów. Całe wydarzenie uwiecznił także na z zdjęciach. Efekt oceńcie sami.

“Nauka w kapciach i pidżamie? Na taki pomysł wpadli licealiści z Łodzi”


Kuba Dobrowolski
Kuba postanowił poruszyć problem, z którym Orkiestra Jurka Owsiaka boryka się co roku. Antywolontariusze, bo o nich pisze Kuba, to osoby, które postępują nieuczciwie i zamiast przekazywać zebrane pieniądze fundacji, chowają je do kieszeni. Autor sprawdził, jak wygląda sprawa nieuczciwych kwestujących w Opocznie. Napisał tekst w oparciu o kontrowersyjne wypowiedzi “antywolontariuszy” oraz osób z opoczyńskiego sztabu Orkiestry. Tekst z gatunku “smutne, ale prawdziwe”. Polecam jego lekturę.

WOŚP: Kosmiczne złodziejstwo wolontariuszy!

Piotr Kozłowski
To nasza “wtyka w policji”, bo o akcjach mundurowych dowiadujemy się z pierwszej ręki. Tym razem Piotr opisał przygodę pechowego złodzieja złomu, który w czasie ucieczki wpadł w ręce plutonu młodych policjantów ze słupskiej Szkoły Policji. Piotrek nie dość, że pisze tekst to jeszcze realizuje nagrania audio. Tak było i w tym przypadku. Posłuchajcie, jak o zatrzymaniu pechowego złodzieja opowiada świadek zdarzenia.
"Złodziej wpadł w ręce całego plutonu"

Wyróżnienia

Marek Iwaniszyn
Marek już dzień przed aukcją WOŚP postanowił przyjrzeć się temu co dzieje się na Allegro. Okazuje się, że licytowane przedmioty osiągają "kosmiczne ceny". Przyznając wyróżnienie redakcja wzięła pod uwagę również to, do jakiego działu został napisany tekst. WOŚP na aukcji - ale kosmos! znalazł się w Portfelu. Kochani, dział gospodarczy naprawdę nie gryzie :)

Kinga Piechowiak
Jako mieszkanka Janikowa, autorka trzyma rękę na pulsie bieżących wydarzeń w swoim mieście. Kinga napisała o tym, że dzięki hojności króla Arabii Saudyjskiej, w Jankowie powstanie Centrum Językowe. Przeczytajcie "Z angielskim za pan brat"

Szymon Maćkowiak
Postanowił przedstawić czytelnikom ranking płyt, obok których, jak pisze "nie można przejść obojętnie". Jeśli szukacie dobrej muzyki zobaczcie zestawienie przygotowane przez Szymona. "Najciekawsze pozycje płytowe 2006".

Agnieszka Gierczak
Napisała bardzo dobrą recenzję filmu peruwiańskiej reżyserki Claudii Llosy "Madeinusa". Zanim wybierzecie się obejrzeć obraz o Peru, przeczytajcie recenzję: "Madeinusa" Kiedy Bóg umiera, grzech nie istnieje.

Jak zwykle przypominamy: uzupełniajcie profile o dane adresowe (dostępne tylko redakcji!). Szybciej dotrą do Was nagrody!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Przyłączam się do zachwytów Thu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

gratulacje :) teksty rzeczywiście super :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki bardzo za wyróżnienie mojego tekstu;) Pozostałym wyróżnionym i oczywiście nagrodzonym gratuluje;)
Widać tekst o Gronie.pl zrobił wrażenie -> patrz nawias w przedostatnim zdaniu;P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przykro nam, ale tym razem bez nagrania, choć pomysłu nie zarzuciliśmy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuje redakcji za wyróżnienie:) Gratuluję pozostałym wyróżnionym;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

a redakcjo, czy będzie nagranie z zebrania, tak jak tydzień temu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje, ludziki! :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

i gratuluję pozostałym!

Komentarz został ukrytyrozwiń

dziękuję bardzo za wyróżnienie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.