Facebook Google+ Twitter

Komu penis Palikota?

Silikonowy, fioletowy, jakby odpłynęła z niego krew, przykuł wzrok Leny Kolarskiej-Bobińskiej. Marszałek rezolutnie i umiejętnie postawił go na sztorc. Penis Palikota zaszedł aż do Londynu i zadomowił się brutalnie w polskiej polityce.

Chamska zagrywka Polonii zachwiała przez parę minut wiarygodnością centrowych elit. Co stało się z naszą Polonią, dlaczego nie wypadła tak dostojnie jak Pani Andersowa, którą jowialnie cmokają kolejni prominenci PO? Arogancki naród przeszkadzał Kolendzie - Zaleskiej na wizji. I te hasła na transparentach: "Wczoraj obiecanki; dziś cacanki". "Bronek: "Nie odpowiadam za obietnice Donalda". Albo: "Dosyć mamy kiełbasy wyborczej. Lub: "Przyjechaliście po głosy Polonii: wała".

Niewdzięczna emigracja


Marszałek, dzielny i dzietny, trochę niezgrabny, ale niezachwianie z siebie zadowolony robił dobrą minę do złej gry, w czym - na ile to możliwe - wspierały go media, minimalizując do granic utraty kontaktu z rzeczywistością swoje relacje. (Na ile dziennikarstwo obywatelskie traci ten sam kontakt układając się równolegle do prasy korporacyjnej i tak samo jak ona chwiejąc proporcjami pierwszoplanowej emisji materiałów prorządowych i opozycyjnych?)

"Przygotowane pytania na kartkach, wyselekcjonowani 'pytający', wyrzucanie ludzi z sali, którzy zadawali kłopotliwe pytania poza 'protokołem'; wywalenie ludzi demonstrujących niechęć do PO" - demaskowano na forach polonijnych agitację Komorowskiego.

Niewiele, ponad 3 lata temu, w tych samych miejscach entuzjastycznie - bez uciekania się do nonszalancji władców PRL ilustrowanej przez S. Bareję - witano obiecującego Polakom drugą Irlandię Tuska. Zwycięstwo politykom PO ma dzisiaj zapewnić zgrabny, choć do bólu szyderczy PR w wykonaniu osób "trzecich" oraz składanie obietnic bez pokrycia, rzucane na wszystkie strony i bez żadnych zahamowań zapewnienia o hojności i pomyślności.

Wojewódzki, Chyra, Wajda poruszają się na granicy obłędu. Tak zwane autorytety nie potrafią przekonać Polaków ("Ależ nic nie stało na przeszkodzie, aby pan Chyra, pani Jackowska, pan Kowalewski przedstawili merytoryczne wypowiedzi, a nie pajacowali"). Wypadają banalnie i bezsensownie. Obietnice raz nie spełnione tracą siłę oddziaływania.

Zarejestrowaną na youtube konfrontację z B. Komorowskim nie aranżował robotniczy motłoch, ale merytorycznie przygotowani do debaty studenci. Jest to następna smutna dla Platformy zapowiedź. Nie tylko starsze pokolenie czuje się zawiedzione. Także młodzież oraz inteligencja mogą nie zagłosować na pana Bronisława a w dalszej perspektywie na jego macierzystą partię.

Najbardziej szokujące wystąpienie Komorowskiego miało miejsce gdzie indziej. W radiu polonijnym Londyn marszałek przekonywał, że współczesna emigracja jest rezultatem wolnego wyboru. Miliony zmuszone sytuacją w kraju do wyjazdu miałyby w to uwierzyć?

Młodzi, zarobkujący na obczyźnie Polacy zalali internet ironicznymi komentarzami. (Koziołek Matołek; POlszewiki jadą; Bartoszewskidance;Bronisław "Wpadka" Komorowski przedstawia; Komorowski Tusk Nowy Spot; Obietnice).

Wpisy te brzmią jak memento dla dziennikarstwa pretendującego do roli głosu ludu, a które zanadto oddaliło się od podmiotu reprezentacji. Ceną za oddalenie od narodu jest ugrzęźniecie w izolacji i poddanie się utopii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

Nie bierze pan pod uwagę cech osobowościowych, które mają wielka wagę w osiąganiu sukcesu.
Młodzi inwestują w siebie, uczą się języków,poznają zachodnie uczelnie,tam też podejmują pracę. Emigracja (czy to jest emigracja?)jest niejako wkalkulowana w plany życiowe. Czasami jest tak, że nie warunki życia, a atmosfera w kraju powodują odczucia frustracji. Polski estabishment i przemysł medialny poswięcają za dużo czasu kreowaniu narodowej tożsamości, opartej na pesymiźmie i rozczulaniu sie nad sobą.Czas zrozumieć, że żyjemy w globalnej wiosce. Każde miejsce gdzie przenosimy się znajduje się wewnątrz tego świata i musimy w nim pozostać. Pozostaje tylko nauczyć się solidarności uczuć,celów, dzialań.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marcinie!!!!!!!!!!!! Spokojnie, nerwy Panu puszczają? .........Twierdzi bezczelnie.......... kto, kiedy, jak????????? Ponoć szanuje Pan swoje i innych poglądy. Ale szufladkować Pan tez potrafi. Miałem już okazję składać swoją deklarację ideową, wykorzystaną zresztą w jednym z komentarzy, ale na litość, nie tędy droga. Chyba że........... Mnie taki poziom dyskusji, jak mówią obyci w nowomowie, nie rajcuje. Sukcesów życzę. A tak na zakończenie nie zauważyłem merytorycznej obrony postawionych zarzutów. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Henryku,

Gdy się popiera kogoś w polityce, albo jest się komuś przeciwnym zawsze się jest subiektywnym. Różnica polega na tym, że jedni się do tego przyznają inni zaś nie.

A kto obiecywał, że Polacy nie będą musieli emigrować za przysłowiowym chlebem. I kto teraz twierdzi bezczelnie, że emigracja – rozdzielnie rodzin jest wolnym wyborem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Marcin Stanowiec

Ma Pan rację. Proszę jednak zwrócić uwagę, że ewentualne ograniczenie spekulacji wszelkiego rodzaju "produktami finansowymi", w tym papierami dłużnymi, jest tylko częściową eliminacją skutków. Przyczyną pierwotną było i jest permanentne życie na kredyt.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.06.2010 09:53

uzupełnienie

Tytuł "Jesteś wyborcą PO..."

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.06.2010 09:49

Żeby ten internauta z dwoma fakultetami (zacytowany w artykule Marcina) nie czuł się samotnie, no to do pary można dołączyć „wyznania” innego internauty. Pozwolę sobie tym razem pozostać leniwym i niczego samemu nie próbować udowadniać, a wesprzeć się opinią z internetu. Treść jest mi znana (otrzymałem to kiedyś na maila. Dlaczego? Nie mam pojęcia. I tak nie zagłosuję na przedstawiciela partii, która w swej nazwie używa przymiotnika, w znaczenie którego absolutnie nie wierzy. O cięższych zarzutach nie wspomnę, bo sama treść linku w wystarczający sposób może zdenerwować wyborców PO. Nie ze wszystkim jednak mogę się zgodzić, jeśli chodzi o treść linku (wiele jest tu niepotrzebnych uogólnień, przejaskrawianie rzekomo nadmiernej agresywności wyborców PO i wybielanie Swoich. Są różni ludzie. Tezy natomiast o działającym mechanizmie uzależniania są kapitalne. Kwestie gospodarcze –zapaść na giełdzie (wątpliwa). Zależy kiedy ten tekst powstawał.

P.S. Z uwagi na to, że w danej chwili komp nie obsługuje Windows Explorer 8 i nie mogę zamieścić adresu linka z Wykopu (bo tam chyba po raz pierwszy został zamieszczony)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny autorze, muszę przyznać, że tekst jest bardzo dobrze napisany, zwięzły, logiczny, poparty argumentami, niestety moim przynajmniej zdaniem, użył pan prawie wyłącznie argumentów potwierdzających Pańskie subiektywne widzenie rzeczywistości.
Krytykując słowami internautów poczynania rządów platformy, nie ustrzegł się Pan jednak przed dość znaczącym błędem. Emigracja zarobkowa zaczęła się znacznie wcześniej, a swoje apogeum osiągnęła w czasie panowania koalicji PiS, LPR i Samoobrony.
O wspomnianych przez Pana laptopach dla szkół nie chcę się wypowiadać, gdyż prawda jest taka, że przyznane Unijne dotacje trzeba było jakoś wykorzystać (inaczej przepadną). Same cele ich przeznaczenia oraz programy wykorzystania tworzone były nie przez rząd, a przez samorządy, które niekoniecznie były POlitycznie POprawne - bywały też sPISkowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5+ doskonały tekst, świetnie, interesująco napisany. Z wielką przyjemnością zajrzę do innych autorstwa Marcina.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Artur Wojnowski
Sądzę, że polityka ekonomiczna jest chaotycznym efektem presji kapitału spekulacyjnego. Czemu trudno się dziwić skoro łańcuch wartości płynących z obracania naszymi papierami dłużnymi jest równy połowie budżetu państwa. Niemniej uważam, że powinniśmy wywalczyć na tyle szeroką autonomię, by jakiekolwiek planowanie integrowało silę nacisków zewnętrznych z interesem lokalnym. Dla kapitału zagranicznego rządzący to dobrzy albo źli najemnicy. Kiedy Pawlak chciał odszkodowań od Goldman - Sachs natychmiast media, krążące we właścicielskiej orbicie tego samego banku wyciszyły go, bo każdego polityka można zastraszyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie pisz, że ktoś obalił tezy stawiane w artykule, bo ja odpowiem, że ktoś już dał ripostę tej krytyce. Ty daj odpowiedź. Taki sens widzę obecności tutaj.

Jedyny merytoryczny wątek z twojego wpisu dotyczy wolności wyboru życia emigranckiego. Sądzisz, że ci sami ludzie mając zapewnione odpowiednie warunki pracy i życia w kraju decydowaliby się na rozłąkę z bliskimi i los emigranta.

Zamiast otwarcie powiedzieć: jestem zwolennikiem PO kluczysz i twierdzisz, że debata jest rozstrzygnięta. Większy mam szacunek dla tych, którzy nie kryli się ze swoimi sympatiami, ale wyrażają szacunek dla politycznej odmienności i nie wykluczają nikogo z debaty mocą nieznanych autorytetów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.