Facebook Google+ Twitter

Komu pieniądze, komu? "Podaj dalej ciepło"

Kupowanie sobie wizerunku ma długoletnią tradycję. Ale zamiast płacić za wszelkiego rodzaju certyfikaty można dać pieniądze potrzebującym, a wizerunek sam się poprawi.

Logo akcji " / Fot. Materiały EDF WybrzeżeJuż w wiekach średnich zamożni grzesznicy dawali grubą kiesę, aby odkupić swe winy i pójść do nieba. Zabieg ten można przyrównać do współczesnego kupowania certyfikatów różnej maści przyznawanej przez audyty. Oczywiście zabieg ten jest sowicie wynagradzany. Jak grzyby po deszczu powstały firmy, by wzbogacać się na przeprowadzaniu audytu i wydawaniu certyfikatów. Nic za darmo. A przedsiębiorcy jak te cielęta stają w kolejce po certyfikat, by tylko podnieść swój wizerunek.

Ale można też inaczej. Zamiast tracić pieniądze na cwaniaków, można wspomóc potrzebujących, robiąc przy okazji swojej firmie reklamę i podnosząc jej prestiż. Już po raz czwarty jedna z trójmiejskich firm zorganizowała akcję „Podaj dalej ciepło”.

Celem akcji jest pomoc organizacjom pozarządowym, których misją jest niesienie pomocy osobom najbardziej potrzebującym. W wyniku poprzednich akcji pomoc finansową otrzymało kilkanaście organizacji z terenu Gdańska, Gdyni i Rumi.

W tegorocznej edycji startują cztery organizacje. Do akcji mogą przyłączyć się wszyscy internauci oddając swój głos na jedną z organizacji za pośrednictwem strony http://www.podajdalejcieplo.pl/glosowanie,4,pl.htm. Organizacja, która uzyska najwięcej głosów otrzyma 20 tysięcy złotych na pokrycie rachunków związanych z ogrzewaniem. Pozostałe odpowiednio 15 i 10 tysięcy zł.

Głosy można oddawać do 12 grudnia na jedną z organizacji:
Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych TĘCZA w Rumi, które od 1992 r. realizuje program kompleksowej pomocy we wszechstronnym rozwoju osób niepełnosprawnych, prowadzi ich ku aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym i zawodowym, tworzy warunki przestrzegania wobec nich praw człowieka oraz wspiera ich rodziny i wypowiada się w sprawach osób niepełnosprawnych. Ich dewiza: Wspólnie staramy się aby to co niemożliwe stało się możliwe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Komendantka Gdańskiej Chorągwi ZHP hm. Hanna Piotrowska odebrała z rąk przedstawicieli EDF Wybrzeże S.A. wsparcie z przeznaczeniem na pokrycie rachunków za ogrzewanie w wysokości 20 000 zł.
W plebiscycie oddano ogółem 15087 głosów, z tego aż 7021 padło na harcerzy, co dało im niekwestionowaną pierwszą pozycję w plebiscycie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.