Facebook Google+ Twitter

Komu potrzebne popiersie Lecha Kaczyńskiego?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-12 22:32

Myślę, że sympatyczniej uczcimy pamięć o Lechu Kaczyńskim, nic o nim nie mówiąc. W ten sposób uniknie się mówienia o nim źle lub lekceważąco. Czasem lepiej jest trochę pomilczeć, żeby uszanować pamięć. Medialny rwetes zostawmy niezapomniane

Rondo w Lublinie, skwer w Szczytnie, ulica w Kielcach, popiersie w Wołominie, znowu rondo w Wysokiem Mazowieckiem…. Zawsze to inicjatywa odgórna, a to radnych miasta, a to jakiejś fundacji, czy związku. Nie słyszałam, żeby to obywatele gdziekolwiek wyszli z takim pomysłem. W Ostródzie zniszczono stojący już pomnik, a Warszawiacy wypowiedzieli się w kwestii pomnika odmownie. W Lublinie, także ludzie nie chcą tak nazwanego ronda.

Wrocław

We Wrocławiu miał być most im. Lecha Kaczyńskiego Z taka inicjatywą upamiętnienia tragicznie zmarłego prezydenta wyszedł wrocławski Związek Piłsudczyków. „Upamiętnianie za tragiczną śmierć jest w mojej ocenie pomyłką - uważa mieszkaniec Wrocławia. - Swoimi osiągnięciami i prezydenturą Lech Kaczyński w ogóle się nie wyróżniał. Nie podobają mi się również kolejne propozycje nazywania ulic, placów, parków, stawianie pomników. To kreowanie bohatera na siłę” - twierdzi.

Kwidzyn

Tablica pamiątkowa poświęcona Lechowi i Marii Kaczyńskim oraz pozostałym ofiarom ubiegłorocznej katastrofy samolotu pod Smoleńskiem zawisła w katedrze w Kwidzynie (woj. pomorskie). Jak okazało się po odsłonięciu, tablica zawiera błąd ortograficzny..”To wyszło z potrzeby serca, aby uczcić pamięć osób, które zginęły w tej tragedii” - powiedział pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w powiecie kwidzyńskim Arwid Żebrowski. Wyjaśnił, że w ufundowanie tablicy zaangażowane było miejscowe środowisko prawicowe, m.in. PiS i NSZZ "Solidarność”.

Czarny Ląd

Pamięć o prezydencie jest żywa także na innych kontynentach. W Gambii, Mozambiku, Liberii, Gwinei Bisaau, można kupić znaczki pocztowe z podobizną Lecha Kaczyńskiego. Zmarły prezydent został, więc doceniony w buszu i na safari. Cos w tym jest…W Tbilisi bulwar, w
Świdwinie, tablica upamiętniająca kilkugodzinną, jednorazową wizytę zmarłego prezydenta w tej miejscowości.

Chicago

Nie wszyscy Polacy w Chicago popierają decyzję o nadaniu imienia prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego odcinkowi ulicy w tym mieście. Kontrowersje wzbudza wybór dzielnicy, przez którą przebiegać ma aleja Lecha Kaczyńskiego. Zdaniem polonijnej dziennikarki radiowej Łucji Śliwy sam pomysł jest dobry, ale wybór dzielnicy "kupieckiej, z opuszczonymi biznesami i pustymi witrynami" sprawi, że nie będzie to godne upamiętnienie prezydenta.
(Beata Rudnicka)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Tarnowskie Góry.

Obelisk z różowego piaskowca, na nim tabliczka:

"RADA MIEJSKA W TARNOWSKICH GÓRACH W 1. ROCZNICĘ TRAGEDII"

Kraj Rad...:)
Radni nie robili zrzutki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.12.2011 11:12

@Beata, tekst wymaga poprawek - ale sens na 5*
PS. w moim mieście też jest "rondo" i "ulica", i także nikt mieszkańców nie pytał o zdanie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomniko-popiersio- i ulicomania zawsze miały swoich nadgorliwych głosicieli i wykonawców, ; potrafią z wyprzedzeniem przynieść w pyskach to, co trzeba.
Czasem "władzia" ich zachęca...
link

Komentarz został ukrytyrozwiń
Beata Rudnicka
  • Beata Rudnicka
  • 13.12.2011 11:01

Dzięki za słowa uznania, szczególnie, że od pana Redaktora.Poza tym, to mój debiut tutaj. Dostałam pozytywnego kopa , będzie więcej, jeszcze lepszych:))
pozdrowienia

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.12.2011 10:47

Bardzo dobry tekst. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.