Facebook Google+ Twitter

Komu potrzebny jest smalec z… psa?

Już myślałem, że niewiele informacji może mnie zaskoczyć. Myliłem się! Nigdy, ale przenigdy nie sądziłem, że można bestialsko zabijać psy, właśnie dla smalcu. Ktoś powie, że informacja jak każda inna.

Zgadzam się, gdyby nie fakt, że z Polski!

Ponoć im grubszy tym lepszy... / Fot. Jacek WistW okolicach Krakowa, turystycznej stolicy kraju żyją barbarzyńcy, których można przyrównać tylko do tych, co zabijają młode foki dla ich delikatnego futra. Czy byłem aż tak naiwny, że nie wiedziałem o tym, że z biednego czworonoga, przyjaciela człowieka robi się smalec i na dodatek sprzedaje na lokalnym rynku? Niby ma pomagać na reumatyzm i na kaszel? Polska to przecież kraj leżący w środku Europy, czy jest możliwe, że cywilizowany naród dopuszcza się takiego barbarzyństwa?

Żyłem w nieświadomości może, dlatego że zawsze uczono mnie szacunku do zwierząt. Zaniemówiłem, gdy dotarła do mnie prawda dzięki relacji jednej ze stacji telewizyjnych. Dowiedziałem się, że skazano człowieka za zabicie psa i zrobienie z niego smalcu. Pojedynczy przypadek? Błąd, jest to ponoć bardzo rozpowszechnione w tym regionie. Nie zaskoczyłoby mnie gdyby powiedziano, że jakieś prymitywne ludy z Afryki czy Ameryki Południowej, dla rytualnych celów uprawiają taki właśnie proceder. Wiadomo również, że Chińczycy i inne azjatyckie nacje gustują w psim czy kocim mięsie. Dlaczego jednak u nas coś takiego ma miejsce? Teraz wiem, że w mojej ojczyźnie jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia. Brak mi słów, grrr.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

heh
 • heh
 • 22.02.2012 23:36

a ja zjadlbym ze dwie kromeczki

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Brzechwa
 • Jan Brzechwa
 • 18.02.2011 22:59

cieciu a co jesz nie smalec,mięso ,białko .Cieciu czym się różni życie barana,świni,krowyt,konia,osła itd.od życia psa,powiedz ccieciu ile pies zjada rocznie mięsa cvzy ty wiesz może to psie mięso......włącz mózg do dalszej dyskusji

Komentarz został ukrytyrozwiń
monia8664
 • monia8664
 • 31.01.2011 03:02

chciałam powiedzieć "śmierć".To naprawdę straszne ciągle czytać,że odkryli kolejną "smalcownię"

Komentarz został ukrytyrozwiń
monia8664
 • monia8664
 • 31.01.2011 02:59

Pies nie jest zwierzęciem gospodarskim i smalec z niego nie jest do niczego potrzebny.Wstyd mi,że pochodzę z kraju,w którym jeszcze funkcjonują zabobony typu leczenie psim smalcem.Życzę ludziom,którzy to kupują i spożywają,żeby sie nim zatruli i zdechli w męczarniach jak te zabijane psy,za których sierć sa współodpowiedzialni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
STEFAN MAJKA
 • STEFAN MAJKA
 • 25.12.2010 15:41

KIEDYS MNIE WZIELA GRYPA I BRALEM ANTYBIOTYK I NIE POMAGALO BYLO CO RAZ GORZEJ ZNAJOMY POLECIL MI PSINE ZJADLEM LYZECZKE TEJ PSINY PRZEPILEM CIEPLYM MLEKIEM I POSZLEM SPAC RANO WSTALEM I O GRYPIE NIC NIE WIEDZIALEM PO ZATYM ZE POSCIEL BYLA CALA MOKRA POZDRAWIAM

Komentarz został ukrytyrozwiń
Szalony Pies
 • Szalony Pies
 • 17.12.2010 12:25

Jedna rzecz ,dobry człowieku - mimo Twoich dobrych chęci TAKA ignorancja poraża.

Nie zaskoczyłoby mnie gdyby powiedziano, że jakieś prymitywne ludy z Afryki czy Ameryki Południowej, dla rytualnych celów uprawiają taki właśnie proceder.

NIE MA LUDÓW prymitywnych -są tylko prymitywni ludzie i z takimi słowami o innych - zaliczasz się do nich.
Wez pod uwagę,ze właśnie skazujesz nas na podobne postrzeganie przez inne narody -mówiąc coś tak wstrętnego o nich. I pisz o tym, co znasz i wiesz -nie kierując się stereotypami i kłamstwami o innych. Bo nie masz pojęcia, jak psy się czci i ceni w Ameryce, wśród rdzennych mieszkańców i czego są symbolem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 17.03.2009 19:31

Zabijanie zwierząt dla pożywienia, leku bądź odzienia nie jest niczym nie normalnym jeśli robi się to w miarę szybko i o ile to możliwe mało boleśnie. Świadome bezcelowe i długotrwałe pastwienie się nie ma z tym nic wspólnego i bardzo proszę o odróżnianie tych dwu całkowicie innych zachowań. W przeciwnym przypadku za kilka lat poślemy do więzienia rzeźnika tylko dlatego że przestanie nam (ignorantom) się podobać sposób w jaki pracuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kristoff - postawiłeś pytanie: świnie i kury versus psy czy np. konie. Spójrzmy na to tak - ile pies i koń wniosły dla rozwoju cywilizacyjnego człowieka? Z tymi zwierzętami ludzie współpracowali od tysięcy lat. Pies bronił i ułatwiał polowanie, a koń pozwolił zwiększyć zasięg działania. Może dlatego w naszej tradycji nie myśli się o tych zwierzetach jako o mięsie czy smalcu, bo to są/byli nasi współpracownicy. Jasne, że idealnie by było, gdyby wszyscy zostali wegetarianami, ale nie kazdy potrafi. Godzimy się więc z tym, że kury i śiwnie są zabijane. Rzecz jest w tym, żeby je hodować i zabijać w taki sposób, aby minimalizować ich cierpienie. Dlatego jestem przeciwna przemysłowej hodowli zwierząt gospodarskich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za rozpowszechnienie informacji (+) Też widziałam tę relację w TV i byłam przerażona. Zawsze uwielbiałam psy i nie wyobrażam sobie, że mogłabym zjeść smalec z tego zwierzątka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jacku, cóż mi jako osobie kochającej i walczącej o prawa zwierząt powiedzieć???

Po trzykroć ciemnogród!
Głos Jadwigi i Bogusława, to głosy rozsądku. Dziękuję.

Zjadaniu zwierząt nie zapobiegniemy, bo tak łańcuch pokarmowy istotom żywym natura zaprogramowała.

Człowiek wyposażony w wyższą inteligencję, powinien zadbać o humanitarne metody pozbawiania życia zwierząt i nie dopuszczać do bezrozumnego ich traktowania.

Dzięki za napiętnowanie haniebnego procederu - plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.