Facebook Google+ Twitter

Komu przyznać nagrodę tygodnia, a komu upomnienie?

Do takich wniosków doszliśmy wczoraj obradując nad tym komu przyznać nagrodę tygodnia. A upomnienie przyszło nam do głowy po lekturze niektórych komentarzy.

Miniony tydzień obfitował w wiele ciekawych tekstów. Maciej Lewandowski pisał o kwestii ZAiKS-u i publikowania na licencji Creative Commons.

Janusz Dymidziuk opublikował bardzo ciekawy wywiad pt. Polska z góry chwilami bywa przerażająca czyli rozmowę z Jerzym Gumowskim z "Gazety Wyborczej".

Beaty Biały napisała świetną relację z pobytu w Wietnamie.
Mógłbym wymieniać jeszcze długo. Niektórzy twierdzą, że Wiadomości24.pl zaniżają poziom z czym, po lekturze takich tekstów, nie mogę się zgodzić.

Dziś jednak nie o tym. Martwi postawa niektórych Autorów krytykujących czasem proste, czasem jeszcze naiwne teksty, czy nieporadne technicznie, ale prawdziwe galerie fotograficzne.

Dlaczego? Bo dziennikarstwo obywatelskie to jeszcze nie zawodowstwo. Owszem można się ścigać, ale jak to bywa jedni potrafią więcej inni mniej - tak już ten świat jest ułożony. Relacje obywatelskie cenimy wysoko mimo, trzeba przyznać, zdarzających się uchybień warsztatowych. Może nie każdego interesuje co dzieje się w Murowanej Goślinie, Kutnie, czy jeszcze mniejszym miasteczku, ale wyśmiewanie Autorów piszących o tym co zdarzyło się w ich mieście, gminie, dzielnicy, na sąsiedniej ulicy to jakaś pomyłka. Co jest cenniejsze autentyczność, prawda czy perfekcyjna relacja?

Jak łatwo kogoś urazić... Czy zdajecie sobie sprawę z tego? Nie lepiej budować? Podpowiadać? Pomagać innym?

Podobnie dziwi chwilami mania stawiania plusów lub minusów za wszystko. Ot choćby za takie informacje. Polecam lekturę komentarza pod tym tekstem i pozwolę sobie zacytować fragment "Nastepnym razem pomyslcie troche zanim napiszenie: "plus za news" - moze przeczytac to znajomy lub co gorsze rodzina z marlego i jak sie bedzie czula??? ROZUMU ludzie, ROZUMU WIECEJ!
Wieczny odpoczynek dla tego Pana"

Przypominam zasady na jakich wybieramy materiały do nagrody tygodnia. Nie tylko teksty, ale i zdjęcia czy nagrania wideo i audio.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (33):

Sortuj komentarze:

Popieram! Niech Ci, co krytykuja, sami pokaża, co potrafią. Jesli ktoś napisal źle, niech oni napiszą lepiej!
O o sprawach malych miejscowości, miasteczek, wsi , osiedli warto i trzeba pisać. Tak się toczy prawdziwe zycie. I tam ludzi martwią inne problemy, niż to, czy na szczcie Uniii Eropejskiej prezydent i premier będą siedzieli na jednym krzesle, czy ktos uczynny im pożyczy drugie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

...sorki ale pogubiłem sie w tym wszystkim???

Czasami mam wrażenie, że traktowanie dziennikarstwa obywatelskiego (przez niektórych) jest najważniejszą misją w ich życiu jaką mają do spełnienia.
Oczywiście nie może to być tylko zabawa.

Moim zdaniem problem polega na tym, że jest grupa ludzi, która uważa swoje racje/zdanie za najważniejsze i nie podlegające dyskusji - nie daj Boże ocenie. Są zasady - trzeba je respektować, każdy ma prawo do swojego zdania ale wyrażenie go w formie przyjętej za obraźliwą jest po prostu nie na miejscu. Zawsze normą jest ogół a nie odwrotnie - się rozgadałem :DD

Nagroda należy się (moim zdaniem) Beacie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale przeciez rewolucja jest JAK SATURN... :) I pozera wlasne dzieci. Bede sie tego trzymac :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

gratuluję w ogóle bo czytam że Otrzymała Pani i słusznie Gratuluje?
artykułu czy relacji z Wietnamu nie czytałem bo mam brak ostatnio byłem na przymusowym pobycie w jednostce penitencjarnej a tam niestety dostępu do sieci internetu nie ma
wiec teraz zabieram się do nadrabiania zaległości

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Beata jest na pewno utalentowana bo nie na darmo ma cztery pióra???, nagroda jest na pewno czymś miłym dla piszącego artykuły :-)
Jeśli mój komentarz ma jakiś wpływ to nagroda dla Pani Beaty za artykuł" kierowniczko popilnować"który poruszył ważne zjawisko społeczne ,moim skromnym zdaniem" Kierowniczko"był super
Pozdrawiam:-)
' był super

Komentarz został ukrytyrozwiń

Według mnie nagroda tygodnia powinna być wręczana za najciekawsze materiały. Skoro nie co tydzień pojawia się taki materiał to może trzeba zmienić nazwę nagrody :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.12.2007 21:34

Dla nie wtajemniczonych Saturn to biurowiec, w którym mieści sie reakcja link wlasnie powinno byc ujednolicone za co nagroda tyg. za newsa czy art. galerie itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Niema i nie beeee-dzie!"

Komentarz został ukrytyrozwiń

A według mnie nie powinno być nagrody tygodnia. No może nie powinna być w wymiarze finansowym. Powiedzmy może zdjęcie w ramce na stronie głównej z odnośnikiem do paru artykułów? A może uśmiech redakcji?

Chodzi mi o to że nie chciałbym aby tutaj ktoś pisał z myślą o mamonie (broń mnie panie boże nie mam nic do wyróżnionych osób, słusznie wyróżnionych).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Według mnie, nagrodę tygodnia powinna dostać Beata Biały.
Rzadko zdarzają się tak dobre teksty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.