Facebook Google+ Twitter

Komu się należy pustak budowlany?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-14 17:50

Monica Bellucci i film "Asterix na Olimpiadzie" są na liście laureatów nagrody filmowej w postaci... budowlanego pustaka i pozłacanej kielni. We Francji zostały przyznane wyróżnienia za najgorsze osiągnięcia ubiegłego roku w sztuce filmowej.

Pomysłodawcy tych anty-nagród nazwali je Gerardami. Jak tłumaczą, we francuskiej kinematografii - ich zdaniem - aż roi się od ważnych ludzi noszących to imię, jak na przykład Gerard Depardieu.

O prześmiewczym charakterze Gerardów świadczą same nazwy kategorii, w jakich są one przyznawane. Zamiast wyróżnienia dla "nadziei aktorskiej", jest nagroda dla "beznadziei aktorskiej", którą w tym roku otrzymała Monica Bellucci. Inną złośliwą kategorią jest "Gerard dla aktorki najlepiej wykorzystującej znajomości swojego wpływowego męża". Po raz drugi otrzymała go Arielle Dombasle, której mężem jest filozof Bernard-Henri Lévy.

Inne wyjątkowo nieprzyjemne wyróżnienie o bardzo długiej nazwie to "Gerard dla aktorki, którą wszyscy dziennikarze nazywają panną, choć powinni nazywać ją babcią". W tej kategorii wygrała Catherine Deneuve.
Za najgorszy film w historii kina został uznany "Asterix na olimpiadzie".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.