Facebook Google+ Twitter

Komu służy Madonna?

Czy krucjata przeciw koncertowi Madonny ma tylko i wyłącznie religijne podłoże? Czy też Madonna ma wspomóc swego tępiciela w wyborach?

Będzie to już parę dni temu, dokładnie kiedy nie powiem, bo wybaczcie, ale skleroza już z lekka pamięć podgryza, a tu na pewnym portalu, co to nie wszyscy go lubią, a niektórzy to i brzydko przedrzeźniają, taką ci ja sensację niezmierną czytam:

„W intencji zablokowania koncertu Madonny odmawiana będzie "Koronka do miłosierdzia" a przed warszawskim ratuszem odbywać się będą msze polowe" - zapowiada "Gazeta Wyborcza".
Akcją dowodzi radny sejmiku mazowieckiego Marian Brudzyński... Jego Komitet Obrony Wiary i Tradycji Narodowych "Pro Polonia" wsparty parafialnymi działaczami mówi "weto" koncertowi Madonny. Powód: zaplanowany na 15 sierpnia występ znanej ze skandali gwiazdy kłóci się z powagą przypadającego tego dnia święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i rocznicy Bitwy Warszawskiej.”

Ojej – myślę sobie – tragedia. Toć na takie koronki, tudzież msze polowe to często osoby starsze, niepełnosprawne, na laskach i parasolkach podpierające, przychodzić bardzo lubią. Młodsze, silne, a i dziatwa szkolna też, nie powiem, ale jakby rzadziej. A tu plac Bankowy mocno rozkopany, torowiska przekładają, wykopy, dziury, noga wpadnie i rozpacz w rodzinie gotowa. Nawet podejrzewałem chwilę, że może to pani prezydent takie fortalicje sypać zarządziła w obawie przed parafialnymi działaczami. Ale nie, dawno zaczęli i do planowanych uroczystości protestowych raczej skończą.

Odetchnąłem więc krzynę, że o kruche kończyny staruszków martwić się już nie muszę, bo asfalt świeży i nowe chodniki w sam raz na taką okazję przydatne, byle nie padało, bo ślisko może być. Ale to już wola Boża.

Coś mi jeszcze w tej wiadomości mocno dokuczało, zardzewiałe trybiki w skołatanej głowinie w ruch wprawiając. Nie Madonna przecież, bo jej to na co dzień w radio, tym co to na pewno z AK nie jest, słucham. Nie Komitet „Pro Polonia”, bo o tym, to choćby siadłszy oczy wypłakał, pierwszy raz usłyszałem, więc co? Gniotło mnie tak i dusiło, jak południca jakowaś na między, aż dziś dopiero do rozumu doszedłem, przypomniawszy sobie, iż to wodza tejże zacnej krucjaty, samego pana radnego, ja z dawniejszych potyczek i przewag pamiętam.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

kamiński Leszek
  • kamiński Leszek
  • 02.09.2010 15:37

Od powietrza,głodu,wojny i Tadeusza Rydzyka na małym ekranie-zachowaj nas PANIE.

Komentarz został ukrytyrozwiń

no dobrze jest tylko tak dalej ze swej strony dodam że z czasem przybywa kombatantów cudu nad wisłą i coraz młodsi są też to cud niesamowity jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To i ja dorzucę piątkę:) Oprócz treści ujęła mnie piękna stylizacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przybiłam piątke panie Pawle! Widać na samym dnie zawsze i ostatecznie siedzi Mamona (nie mylić z Madonną) czyli diabelskie nasienie. Ubawiłam sie setnie! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z góry przepraszam, ale nie weszły źródła cytowanych wypowiedzi. Wcześniejsze, opisane kampanie p. Brudzyńskiego miały miejsce w 2006 r. gdy był działaczem LPR, a potem się z tą partią mocno skłócił. Jak widać był wówczas przeciwnikiem fanatyzmu, nie tylko religijnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.