Facebook Google+ Twitter

Komu szkodzi prosta droga?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-03-10 07:48

Mówią, że i na prostej drodze można nogę złamać... Tysiące kilometrów jeżdżę po polskich drogach i szlag mnie trafia jak to widzę. Dziura dziurę pogania.

Na ponad 5745 kilometrów wszystkich dróg, dróg dwujezdniowych (ekspresowych) istnieje raptem niecałe 10 proc. Po miastach to już zupełnie nie można jeździć. Do wyboru i koloru można dobrać sobie głębokość dziury w asfalcie, nie pokonując dużej odległości napotykamy następną. Ja się pytam komu szkodzi wybudowanie normalnej "zdrowej" drogi? Wynajmuje się ekipę, która za pomocą odpowiednich narzędzi buduje drogę w 100 proc. trwałą i nadającą się do użytku. Po co jakieś przetargi? Po co kłamać w żywe oczy, że się zrobi lepiej i taniej? Popatrzmy na naszych sąsiadów. Niemieckie drogi są najlepsze. Budowane z najlepszych materiałów, najlepszą technologią co skutkuje wieloletnią przydatnością. A u nas? Wybudowana droga z lichych materiałów i byle jak pęka natychmiast i nie nadaje się do niczego.

Firmy ubezpieczeniowe nie maja najmniejszego zamiaru wypłacać odszkodowań za zniszczone samochody. Nikt się nie chce przyznać, że źle coś zrobił. Nikt z własnej kieszeni nie zapłaci nam za szkody. A to przecież jest bardzo proste. Skoro ktoś się zgodził na to, że ktoś inny wybuduje drogę źle, to bierze na swoje barki pełną odpowiedzialność i powinien za to zapłać. Skoro nie ma zaufania do ekipy, która to zrobi niech to zrobi sam. W końcu my wszyscy płacimy za to, żeby te drogi były "normalne".

Trafiając na autostradę płacimy (nawet 11 zł) za niewielki odcinek i zaraz za bramką trafiamy na zwężenie to nie wiem jak u innych, ale u mnie się krew w żyłach gotuje. Pod rozwagę poddaje moją myśl. Może nie ja, ale moje dzieci będą miały lepiej.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: drogi dziury


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.