Facebook Google+ Twitter

Komu ufają Polacy? CBOS: Komorowskiemu i Tuskowi

Kolejny sondaż CBOS pokazuje, że Polacy nadal największym zaufaniem darzą ludzi związanych z obozem rządzącym.

Podobnie jak w poprzednich badaniach, przeprowadzonych przez CBOS, największym zaufaniem nadal cieszy się prezydent Bronisław Komorowski. Ufa mu aż 70 proc. respondentów. Jest to wynik lepszy o 4 punkty procentowe w porównaniu z podobnym badaniem przeprowadzonym w lipcu. Jednocześnie zmniejszyła się liczba badanych, którzy nie ufają obecnemu prezydentowi (spadek nieufności o 3 punkty).

Wysokim poziomem zaufania społecznego może poszczycić się również premier Donald Tusk. Liderowi Platformy Obywatelskiej ufa ponad połowa respondentów (52 proc. - w lipcu wynik ten był niższy o jeden punkt procentowy). Podobnym zaufaniem cieszy się lider partii koalicyjnej, wicepremier Waldemar Pawlak. W sondażu wskazało na niego 49 proc. ankietowanych, czyli jego wynik jest dokładnie o 3 punkty procentowe niższy od wyniku premiera, jednak to minister gospodarki może się cieszyć 4-procentowym wzrostem notowań w porównaniu z lipcowym sondażem.

Czytaj także: Najnowszy sondaż GfK Polonia: mocne SLD, PSL poniżej progu

Tuż za podium liderów zaufania plasuje się minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Ufa mu 46 proc. badanych. Nieco gorszym wynikiem mogą poszczycić się liderzy Sojuszu Lewicy Demokratycznej - Grzegorz Napieralski oraz Ryszard Kalisz (obaj mają wynik 44 proc.).

Kolejne miejsca w rankingu zaufania zajmują już członkowie rządu - minister zdrowia Ewa Kopacz (ufa jej 39 proc. badanych), marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna (35 proc.) oraz szef MSWiA Jerzy Miller (32 proc.)

Dopiero na dziesiątą pozycję w rankingu zaufania może liczyć lider największej partii opozycyjnej, Jarosław Kaczyński. Ufa mu tylko nieco ponad jedna trzecia respondentów (32 proc.). Prezes PiS otwiera równocześnie listę osób "cieszących" się najmniejszym zaufaniem społecznych - nieufność wobec byłego premiera wyraziło 50 proc. badanych. Jedynym pocieszeniem dla Jarosława Kaczyńskiego może być fakt, że to jego wynik poprawił się najbardziej w stosunku do licowego badania - zaufanie wzrosło mu o 6 punktów procentowych i jednocześnie w takim samym stopniu ubyło mu osób, którzy liderowi PiS nie ufają. CBOS zauważa, że poprawa wyniku Jarosława Kaczyńskiego może być związana z niewielkim wzrostem poparcia dla jego partii.

Czytaj także -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

bb
  • bb
  • 28.09.2011 00:35

KŁAMIĄ...WYNIKI WYBORÓW PIS-44% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,POligłup-0,2%
J.KACZYŃSKI premierem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kolasa
  • kolasa
  • 11.09.2011 11:35

Trzeba być po ziołach aby tych gości popierać. Bo jak może zdrowy i logicznie myślący obywatel darzyć zaufanie, gościa który podnosi mu podatki, cenę benzyny itp. i co najważniejsze zadłuża kraj do niespotykanych dotąd sum.
A może to jestem walnięty bo zamiast cieszyć się z postawy swoich wodzów, narzekam. Przestaje oglądać już informacje i inne normalne stacje zagraniczne bo jak widzę zrobiły mi wodę z mózgu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
BOLEK
  • BOLEK
  • 02.09.2011 17:34

POLACY MOŻE IM UFAJĄ , ALE CZY ONI UFAJĄ POLAKOM ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.