Facebook Google+ Twitter

Komuna nie przejdzie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-11-12 17:55
  • Creative Commons

Czy w Polsce mogą działać zdeklarowani komuniści, odwołujący się do "tradycji" sowieckich? Okazuje się, że tak.

12 listopada w TVN24 obejrzałem i wysłuchałem pani Ellis Rognlien, aktywistkę Porozumienia 11 listopada, członkinię International Socialists - norweskiej partii tak opisanej w Wikipedii: "The International Socialists (Norwegian: Internasjonale Sosialister) is a Trotskyist organisation in Norway founded in the early 1980s. It is part of the International Socialist Tendency led by the British Socialist Workers Party". Pani ta publikuje na stronie www.1917.net.pl.

Już sama data brzydko się kojarzy, ale strona jest po prostu przerażająca. Jawne propagowanie komunizmu, odwoływanie się do takich dobrodziejów ludzkości jak Dzierżyński czy Róża Luksemburg jest w Polsce przestępstwem, podobnie jak propagowane nazizmu.

Kiedy wszedłem na tę stronę przekonałem się, że żarty się skończyły. W Polsce, kraju, który tyle wycierpiał od komuny, jawnie działają ultrakomuniści i to nie są Miler z Kwaśniewskim, to desant z Norwegii kraju ogólnego dobrobytu, ropy, łososi, ale i Andersa Brevika. Jego czyn tak zbrodniczy i irracjonalny, jawi się w nieco innym świetle po obejrzeniu tej strony.

ONRowcy i WszechPolacy, mimo kontrowersji jakie budzą, szczególnie przez historyczne konotacje - zwłaszcza ci pierwsi, są wobec poglądów głoszonych przez Panią Rognlien łagodni i niewinni niczym baranki. Czyż można porównać najgorsze przejawy getta ławkowego do ofiar Gułagu, do działalności tow. Stalina, Dzierżyńskiego i innych? Czy można porównać 80 mln ofiar stalinizmu do czegokolwiek?

Dlatego świadom swych słów i w pełni odpowiedzialnie, przez pamięć o moim dziadku śp. por. Ryszardzie Chojnackim, ofierze "Zbrodni Katyńskiej", wołam:
"Komuna nie przejdzie! Śmierć komunie!"


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Damian Makutunowicz
  • Damian Makutunowicz
  • 15.11.2011 14:19

Panie Michale, takie czasu, to mieliśmy ponad 20 lat temu, teraz powinno być coś innego. Choć sądząc po tym, że rządzą nami ludzie, którzy w tych czasach się wychowali, to niestety ciężko oczekiwać, by Polska wyglądała inaczej. Szkoda, że wracamy do czasów PRL, a nie posuwamy się dalej i nie bierzemy przykładu chociażby z USA i rządów Reagana, który pomógł nam obalić komunę. Gdy powstał "nowy" ustrój ludzie się cieszyli, teraz natomiast głosują na ludzi, którzy robią wszystko, bo tamte czasu wróciły i powoli tak się dzieje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takie czasy panie Marku...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.