Facebook Google+ Twitter

Komunijne show

Rower, złoty łańcuszek, czy zegarek odeszły już w zapomnienie. Dziś na pierwszą komunię daje się tablety, laptopy, smartfony, a nawet quady. W przeciągu ostatnich kilku lat znacznie zmieniły się zwyczaje dotyczące komunijnych prezentów.

Biały Dunajec - kościół parafialny p.w. Matki Bożej Królowej Aniołów / Fot. Archeo16Maj to miesiąc pierwszych komunii, które powinny stanowić przynajmniej z założenia ważne wydarzenie na drodze duchowej każdego człowieka. Powinno, ale ciężko jest mówić o dojrzałości i zrozumieniu u osób w tak młodym wieku.

Nie ujmując doniosłości tego wydarzenia większość uwagi dzieci skłania się jednak ku prezentom, które tego dnia otrzymają. Jeszcze nie tak dawno dzieci czekały na zegarek, złoty łańcuszek czy rower. Dziś czasy znacznie się zmieniły, a rower zmienił się w quada, zegarek i łańcuszek w komputer, tablet, konsolę do gier czy najnowszy telefon. Sprzedawcy zacierają ręce i szykują specjalne oferty dla wszystkich, którzy będą się wybierać na komunię. W sklepach można zobaczyć specjalne oznaczenia i obniżki przygotowane właśnie na takie okazje.

W ciągu ostatnich kilku lat znacznie zmieniły się obyczaje dotyczące obchodów tego wyjątkowego dnia. Rodzinne zdjęcia zmieniają się w profesjonalne sesje u fotografów, obiad w gronie rodziny staje się wystawnym przyjęciem, a koszty które kiedyś były stosunkowo niewielkie bywają porównywalne z kosztami wesela.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Utarł się zwyczaj, ze zamiast konkretnych i użytecznych prezentów dla dziecka, wręcza się gotówkę/często niemałą/ która stanowi ekwiwalent za wystawne przyjęcie suto zaprawione alkoholem czyli faktycznie staje się przyjęciem składkowym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do całej otoczki I-komunijnej trzeba dodać jeszcze pierwszą rocznicę I komunii, gdzie w niektórych regionach Polski obchody tego dnia są równe tej właściwej , prezenty , imprezy w restauracjach albo wynajętych salach , podejrzewam ,że rocznice ślubu obchodzone są skromniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aż trudno to zrozumieć...Kiedyś sama Komunia już była prezentem...Jedynie za prezent można było uznać sam medalik na łańcuszku...A w domu babcia upiekła ciasto, placek i do tego herbata. Po obiedzie poprawka i to wszystko...Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak w tytule - SHOW. A to ponoc dzieci posądza się o brak rozumu. Strach pomyślec, jakie by były prezenty, gdyby Polacy posiadali zarobki na poziomie Niemców, czy Anglików.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I nie mylić "zwykłego" Cadillaca, czy Lincolna, tylko przedłużona białą furę, co stoi na parkingu na Szombierkach

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jolanto, rzecz miała u mnie w bytomskiej parafii pw. Bożego Ciała(Bytom-Miechowice), gdzie podczas I Komunii Świętej przystępujące do niej dziecko, przywiezione zostało wraz z gośćmi limuzyną rodem z Las Vegas...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie znam osoby, która nie wyrażałaby zdziwienia, czy wręcz oburzenia z powodu panujących trendów. A jednak tak się dzieje! I nie tylko u nowobogackich. Rzecz dotyczy też wyglądu, ubioru. Walka z rodzicami kupującymi wytworne sukienki jest syzyfową, bo są tacy, którzy kupują i każą przemycić je… pod albami. Coraz powszechniejsze są wizyty u fryzjerek i kosmetyczek. Podobno tipsy nie są rzadkością. Dziwi, oburza, a jednak tak się dzieje! Ot, ludzka natura.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Totalna głupota nowobogackich rodzin a dziecko na drugim planie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.