Facebook Google+ Twitter

Komunijne szaleństwo

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-04-15 09:17

Próbne wizyty u fryzjera, przymiarki u krawca, seans u kosmetyczki i rezerwowanie sali bankietowej na 50 osób.

Przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej wyglądają dziś jak przymiarka do wesela. Dla rodziców 9-latków właśnie rozpoczyna się najbardziej gorący okres w roku. Mimo kryzysu wiele rodzin wyda w tym roku nawet 10 tysięcy złotych na uczczenie Pierwszej Komunii św. - Salę mam zarezerwowaną już od października. Jak tylko syn dostał termin komunii, to pobiegłam zamówić przyjęcie - przyznaje Bożena Madej z Łodzi, mama 8-letniego Maćka. - Prowadzimy z mężem własną firmę i nie byłabym w stanie przygotować przyjęcia w domu. Zamiast ubijać kotlety, wolę poświęcić ten czas synowi. Łodzianka szacuje, że będzie musiała wydać w sumie ponad 5 tys. złotych. To niewiele, bo, jak dodaje, robi skromną imprezę... na 25 osób.

 / Fot. Polskatimes.plW Łodzi restauratorzy nie mają już wolnych miejsc od jesieni. Restauracja Hades w Andrespolu pod Łodzią przyjmowanie rezerwacji komunijnych zakończyła już we wrześniu. - Urywają sie telefony od rodziców dzieci komunijnych. Płaczą nam do słuchawki, ale więcej przyjęć się u nas po prostu nie zmieści - opowiada Dariusz Magier, właściciel restauracji.

Komunijne szaleństwo widać już u fryzjerek i kosmetyczek.

- Mamusie często proszą, aby wystylizować córkom paznokcie - mówi Jadwiga Kasprzak-Wolniewicz, właścicielka salonu Uroda w Łodzi. - Często zdarza się też, że do prawdziwych włosów doczepiamy sztuczne pasma, aby ładnie wyglądały spod wianuszka. Zdarza się, że dziewczynki korzystają z solarium. Często mamy oszukują i wchodzą do pomieszczenia z córką, mówiąc, że dziewczynka będzie tylko trzymać ubrania. W rzeczywistości to ośmiolatka kładzie się na łóżku do opalania.

W całym spektaklu najważniejszy jest oczywiście strój. Najtańsze są alby. Najdroższe sukienki komunijne, które coraz częściej przypominają stroje ślubne. Za jedną trzeba zapłacić czasem nawet 500 złotych.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Chwila luksusu dla dziecka i tyle, dawniej jak ktoś dostał rower i zegarek to było coś a ubranie po bracie było.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uo, wg tej tabelki księża nie biorą nic za sakrament :OOO!!11!cos(0)
Straszna jest ta konsumpcyjna szopka związana z pierwszą Komunią św., ale cóż... dziecko musi coś zapamiętać x].

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.