Facebook Google+ Twitter

Komunijny zawrót głowy. Ile kosztuje przyjęcie?

Przystąpienie do Pierwszej Komunii Świętej, jest dla małego człowieka niewątpliwie wielkim przeżyciem. A dla rodziców? Często początkiem finansowych kłopotów.

Do Pierwszych Komunii zostało już niewiele czasu. Drugoklasiści z zapałem uczą się przykazań, modlitw i pieśni. Dziewczynki nie mogą doczekać się, by ubrać bajeczne suknie, a chłopcy garnitury i smokingi.

Jeszcze dekadę temu nikt nie myślał, by przyjęcie komunijne obchodzić w stylu miniwesela. Po mszy, dziecko komunijne wraz z rodzicami, dziadkami i chrzestnymi udawało się do domu na małą rodzinną uroczystość. Dostawało złoty łańcuszek z krzyżykiem, zegarek, biblię i czasem troszkę gotówki. Kilka lat temu nastąpiła diametralna zmiana. Prawie wszystkie przyjęcia organizowane są w restauracjach, domach weselnych, czy zajazdach. Zaprasza się dużo więcej osób - ciocie, wujków, kuzynostwo, krewnych bliższych i dalszych, a to pociąga za sobą dużo większe koszty.

Cena, jaką trzeba zapłacić za osobę, organizując przyjęcie w lokalu, to około 80-100 złotych. Doliczając do tego koszt noclegu dla gości przyjezdnych, otrzymujemy niemały rachunek. Niektórzy rodzice chętnie korzystają z pomocy florystów-designerów, płacąc dodatkowo za elegancką dekoracje sali, w której odbywa się przyjęcie.

Stroje również do tanich nie należą - ceny sukien komunijnych dochodzą nawet do 600 zł, garniturki dla chłopców są nieco tańsze, ok 300 zł. O ile chłopcy nie potrzebują dodatkowych zabiegów upiększających, tak dziewczynki - mimo że naturalnie piękne - coraz częściej są prowadzane przed komunią do kosmetyczek, fryzjerów, a nawet manicurzystek!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.