Facebook Google+ Twitter

Komunikacja bez pośredników. Politycy zrozumieli siłę społeczności

Roman Giertych założył fanpage na Facebooku. Komentuje sytuację gospodarczo-polityczną i z nostalgią wspomina czasy LPR. Joanna Kluzik-Rostkowska dodaje w swoim profilu zdjęcia z eventów PJN. Agnieszka Pomaska z PO na bieżąco melduje się na Facebooku. Politycy widzą coraz większy potencjał w serwisach społecznościowych i starają się je skutecznie wykorzystywać.

 / Fot. Profil Agnieszki PomaskiRoman Giertych po zatopieniu LPR przez wyborców przy współudziale PiS, zajął się praktyką adwokacką. Owszem zdarzało mu się komentować w telewizji i prasie wydarzenia polityczne, ale czuć było, że czyni to z dystansu i jako człowiek, który postanowił odpocząć od polityki. "Wrócił" 13 czerwca, gdy postanowił wykorzystać Facebooka. Obserwatorzy sceny politycznej interpretują ten fakt, jako szykowanie gruntu pod "reaktywację" polityczną.

Joanna Kluzik-Rostkowska, która rozstała się z PJN, na Facebooku zamieszcza kolejne zdjęcia ze swej działalności w tym ugrupowaniu. Są one datowane przed konwencją Platformy Obywatelskiej, w której wzięła udział, dając tym samym sygnał, że porzuca stworzoną przez siebie partię. Trudno powiedzieć czy posłance tęskni się za PJN, a może jest to magnes, który ma przyciągnąć działaczy.

Agnieszka Pomaska jest bardzo aktywna w promowaniu się na Facebooku. Znajomi pani poseł mogą się dowiedzieć, gdzie ta się aktualnie znajduje. Zobaczyć zdjęcia z sali posiedzeń Sejmu. Działaczka PO może się pochwalić sporą ilością znajomych - jest ich obecnie 4853.

Radek Sikorski od dość dawna wykorzystuje potencjał Twittera i dzieli się swoimi przemyśleniami z osobami, które śledzą jego profil. Mikroblog służy ministrowi też do potyczek politycznych. 16 czerwca mogliśmy na nim przeczytać następujący wpis:

"W 2010 roku Egipt odwiedziło 600 000 Polaków, Tunezję 175 000. Prezesowi Kaczyńskiemu też przydałby się urlop."

To tylko cztery przykłady polityków, którzy wykorzystują media społecznościowe. Z Twittera korzysta też m.in. Adam Hofman z PiS, a z Facebooka Ryszard Kalisz. Ten ostatni poinformował np. 6 godzin temu, że Rada Mazowiecka SLD rekomendowała go do pierwszego miejsca na liście w okręgu warszawskim.

Czytaj cały tekst w serwsie Technologie Wiadomości24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.