Facebook Google+ Twitter

Komunikacja miejska a podróżni

Proste nierozbudowane miasto, które ma kilka głównych dróg i odległe dzielnice. Dzięki prostym ulicom tego miasta, podróż powinna wydawać się krótka i przyjemna, ale to tylko literacka fikcja.

ul. Reymonta 15.03.2011 autobusy jadące z 9 minutową różnicą międy sobą spotkały się o godz. 9.33 / Fot. Daniel Traczfragment strony głównej http://www.mzkopole.pl/index.php / Fot. Daniel TraczPrawda jest inna, gdy spojrzy się na nią przez pryzmat MZK sp. z o.o. w Opolu. Komunikacja miejska w każdym mieście pozostawia wiele do życzenia, jak również osoby zarządzające MZK, natomiast specyficzny układ miasta Opola pozostawia inne alternatywne rozwiązania jak się wydaje odpowiednie dla komunikacji miejskiej.

Dla zarządu tej firmy najważniejsze jest czerpać zyski i podnosić ceny biletów. W sklepie bilet „N” przed podwyżką 2,30 zł. u kierowcy 2,60 zł. po podwyżce o 11 procent ceny biletów „N” w sklepie 2,60 zł. u kierowcy 3 zł. dla porównania we Wrocławiu cena biletu „N” od kilku dobrych lat utrzymuje się w kwocie 2,40 zł.

Dzięki czemu Opole z najwyższym wskaźnikiem bezrobocia staje się jednym z najdroższych miast w Polsce. Zmiany, jakie w MZK w Opolu zaszły prócz podwyżek cen biletu to bez sensowne wydłużanie tras innych linii, na których już jeżdżą już regularne kursy przykładem takich decyzji jest linia nr, „8” na której od połowy jej drogi jedzie dokładnie tak samo linia nr „12”. A podróżni chcący przejechać od pętli do pętli autobusem linii „8” muszą kupić dwa bilety na jedną trasę. Jeden miejski drugi pozamiejski.

Większości kierowców tej spółki brakuje kultury. Z taką sytuacją spotkała się Pani Maria H. (47 l.) poruszająca się o kulach, która chcąc wsiąść do autobusu musiała przejść od tylnych drzwi, (bo tak się ustawiła jak podjeżdżał autobus) do przednich, ponieważ kierowca nie otworzył jej drzwi, a po wejściu na stopnie autobusu usłyszała cytuję: „bilet!”.

Któregoś razu Pan Tomasz K. (29 l.) Chcąc wysiąść przednimi drzwiami dowiedział się od kierowcy, że te drzwi służą do tylko do wsiadania. Po rozmowie z dyspozytorem dowiedziałem się "kierowca ma obowiązek otworzyć każde drzwi do wsiadania i wysiadania".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Pamiętam Opole jako piękne miasto. Dobrze wiedzieć o niedogodnościach miejskiej komunikacji w tym mieście, ponieważ wybieram się tam niebawem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
emeryt z ZWM-u
 • emeryt z ZWM-u
 • 20.03.2011 12:29

Czasem tekstyt jakie wypowiadają kierowcy autobusów w opolu przekraczaja ludzie pojęcie i przekazuja obraz o ich osobie i wizerunku całej firmy komunikacyjnej A nikt nie potrafi im sie przeciwstawići wyciągnąć konsekwecji Brawo za odwazny tekst

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janek z OP
 • Janek z OP
 • 19.03.2011 08:13

Miałem taki przypadek wczoraj gdzie chcąc wyjść przednimi drzwiami z 8 na Reymonta o godz 13.40 kierowca autobus o nr bocznym 457 powiedział mi że: "te drzwi służa tylko do wsiadania i zakupu biletów bo takie są dyrektywy Uni Europejskiej". Jak mu powiedziałem ze to nie prawda bo dyspozytorzy mówią inaczej po powiedział: "Spierdalaj do srodkowych drzwi".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jola76
 • Jola76
 • 18.03.2011 09:46

Wiekszość floty autobusowej jakie posiada opolskie MZK to wczesny lub czasem późny PRL które już dawno nie powinny wyjechać na droge Ale tak to jest jak sie ma własną stacje diagnostyczna. A te "nowe" autobusy to tylko złom od sąsiadów z niemiec

Komentarz został ukrytyrozwiń
stanik
 • stanik
 • 18.03.2011 09:42

Siedzialem dzis koło okna i strugu deszczu poleciały mi po rekawie PS. Okno było całościową szyba

Komentarz został ukrytyrozwiń
kolejorz
 • kolejorz
 • 18.03.2011 09:29

Zapomniałeś wspomnieć że w tych autobusach to brud, syf i ubustwo

Komentarz został ukrytyrozwiń
stozek
 • stozek
 • 18.03.2011 09:27

Ta komunikacja w Opolu na tle innych komunikacji to istne dno

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela6726
 • ela6726
 • 16.03.2011 15:13

MZK w Opolu to naprawde niezłe d....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.