Facebook Google+ Twitter

Komunikacja miejska pod lupą inspektorów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-13 13:06

Główny Inspektorat Transportu Drogowego przeprowadził kontrole w przedsiębiorstwach komunikacji miejskiej w Warszawie. Skontrolowano Miejske Zakłady Autobusowe, ITS Michalczewski oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej z siedzibą w Grodzisku Mazowieckim. We wszystkich przedsiębiorstwach stwierdzono poważne naruszenia i nałożono kary pieniężne.

Andrzej Łuczycki, Mazowiecki Inspektor Transportu Drogowego poinformował, że w MZA w Warszawie było aż 19 kierowców, którzy pracowali bez aktualnych zaświadczeń lekarskich, a jeden z nich pracował w innej firmie, podczas gdy w MZA był na zwolnieniu lekarskim.

Do inspektoratu wpłynęło wiele skarg od kierowców w związku z nieprawidłowościami w Przedsiębiorstwie Komunikacji Samochodowej w Grodzisku Mazowieckim. Jak mówi Łuczycki, w wyniku kontroli na tę firmę nałożono karę 30 tysięcy złotych. Kierowcy w tym przedsiębiorstwie pracowali nawet po 45 godzin bez przerwy.
Główny Inspektorat Transportu Drogowego zapowiada, że tego typu kontrole zostaną przeprowadzone także w innych miastach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jak to sie stalo ze ZTM ktory nadzoruje komunikacje miejska w Warszawie nie wiedzial o takich praktykach.Wszyscy kierowcy z MZA,ITS MICHALCZEWSKI ,CONNEX wiedzieli w jakim wymiarze czasu pracuja kierowcy z Grodziska Maz.,i za jaka stawke godzinowa pracowali(3zl/godz.).A firma ta wygrywala przetargi na nowe linie pod kontrola ZTM.Czyz to nie dziwne?W warszawskiej komunikacji dzieje sie zle,ale moze to bedzie poczatek uporzadkowania tego balaganu.Zacznijmy od ZTM bo w takiej strukturze organizacyjnej to zbedna instytucja za ktorej utrzymanie placa pasazerowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.