Facebook Google+ Twitter

Komunikacyjny horror na Psim Polu we Wrocławiu

Łącznik Jana III Sobieskiego z ul. Bora-Komorowskiego na Psim Polu, według Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta miał rozładować korki przy wjeździe do Psiego Pola od strony miasta. Jak sprawdził się ten pomysł? W opinii kierowców, to horror.

Sporty ekstremalne - lewoskręt / Fot. Marek Bachorski-RudnickiGdy powstawał łącznik, mieszkańcy Psiego Pola cieszyli się z przyszłościowej alternatywy w stosunku do dziurawej nawierzchni ul. Krzywoustego. Faktycznie, pomysł wydaje się znakomity. Dziurawa ul. Krzywoustego to zagrożenie dla każdego samochodu, nawet auto terenowe miałoby tam problemy z przejazdem. Niestety, nowo powstające osiedla nie posiadają żadnej innej drogi dojazdowej do miasta. Psie Pole rozbudowuje się bardzo dynamicznie, za wyjątkiem dróg.

Obecne rozwiązanie jest wyraźnie niedopracowane. Ostatnie prace wykończeniowe jeszcze trwają, a już zauważyć można wiele błędów: ścieżki rowerowe urywają się w szczerym polu, przejście tunelowe do ulicy Sycowskiej kończy się w błocie i trawie, a na skrzyżowaniu brak regulacji świetlnej. Wiadomo było, że łącznik ten nie rozładuje od razu wszystkich zatorów na wjeździe do Psiego Pola, ale mógł być dobrym wsparciem dla ronda, które niebawem tam powstanie.

Kto by tam się przejmował pierwszeństwem przejazdu... / Fot. Marek Bachorski-RudnickiŁącznik utrudnia ruch. Od strony Bierutowskiej - auta, jadące na wprost, blokują prawo-skręt. Brakuje drugiego pasa, choć miejsca pod budowę jest bardzo dużo. Ten sam problem pojawia się, gdy ktoś chce przemieścić się z ulicy Krzywoustego w stronę ulicy Bierutowskiej lub na wiadukt w stronę Zakrzowa. Pomimo wakacji, robią się gigantyczne korki. Prawdziwy horror zacznie się we wrześniu.

Droga rowerowa do... / Fot. Marek Bachorski-RudnickiSzkoda, że inwestycja, która pochłonęła prawie 4 mln złotych, nie została dopracowana celem usprawnienia komunikacji. Pokrętne zjazdy dla rowerzystów oraz tunel, bez oświetlenia i skrzyżowanie na wiadukcie, gdzie nie widać prawej strony z pierwszeństwem przejazdu - te kwestie nie zostały wystarczająco przemyślane. Ponadto, w tunelu dla rowerzystów łatwo o zderzenie, ponieważ zakręty nie są należycie wyprofilowane.

Problem tkwi w szczegółach. Wystarczy np. zamontować światła lub postawić na wiadukcie lustro, aby nie uniknąć napięć miedzy kierowcami i zagrożenia. Mieszkańcy czekają na rondo, być może ono okaże się lepszym rozwiązaniem.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.