Facebook Google+ Twitter

Komunikacyjny paraliż Łodzi

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-09-27 07:31

Główne ulice Łodzi są rozkopane przez drogowców, wodociągowców i pracowników MPK. Wszechobecne korki sprawiły, że kierowcy nie mają już luźnych dróg objazdowych, którymi mogliby się przecisnąć.

fot. Expres Ilustrowany Także coraz trudniej z wjazdem do miasta. A wszystkiemu winni są urzędnicy, którzy zaplanowali remonty w jednym terminie. Trwają prace m.in. na al. Włókniarzy, al. Piłsudskiego, ulicach Kilińskiego, Brzezińskiej, Kopcińskiego, Obywatelskiej.
Rano nie sposób dostać się do centrum miasta m.in. z Retkini. Zwężenie na al. Piłsudskiego od ul. Kilińskiego do ul. Przędzalnianej denerwuje kierowców jadących na wschód miasta.

Co to oznacza dla miasta, po ulicach którego codziennie jeździ kilkaset tysięcy pojazdów?

– Mój dzień wygląda inaczej, bo pół godziny wcześniej wychodzę do pracy i pół godziny później wracam do domu – mówi kierowca renault. – Pracuję w centrum Łodzi, więc zarówno rano, jak i po obiedzie stoję w korkach.

fot. Expres IlustrowanyCo na to urzędnicy?

– Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, ale zapewniam, że utrudnień będzie mniej – mówi Monika Gałązka z Zarządu Dróg i Transportu. – W przyszłym tygodniu zakończymy prace przy ul. Brzezińskiej, powinien już skończyć się remont na ul. Kilińskiego, który prowadzi MPK, a 10 października kierowcy pojadą już normalnie al. Piłsudskiego. Na przełomie października i listopada otworzymy ul. Pomorską, a 30 listopada zakończymy prace na al. Włókniarzy.

(tj) – Express Ilustrowany

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.